Romantyczne książki dla młodzieży

Pierwsze miłości, pierwsze randki, pierwsze pocałunki – wszyscy pamiętają je do końca życia. Tak, jak ulubione serie książek romantycznych, czytane z wypiekami na twarzy w wieku nastoletnim. Sprawdź, polecane przez nas książki romantyczne dla młodzieży!

Najlepsze serie książek romantycznych dla nastolatków

Wciągające na długie godziny, pozwalające przywiązać się do bohaterów. Oto serie książek romantycznych dla młodzieży, które cieszą się wyjątkową popularnością. Duży ich wybór znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/ksiazki/romans.

·         Saga „Zmierzch” Stephenie Meyer

„Zmierzch” jest już klasyką wśród powieści dla nastolatków. 5 książek to połączenie romansu z fantastyką oraz elementami młodzieżowego thrillera. Na serię składają się książki: „Zmierzch”, „Księżyc w nowiu”, „Zaćmienie”, „Przed świtem” oraz „Drugie życie Bree Tanner”. Opowiadają o losach Belli Swan, zwykłej nastolatki, która po przeprowadzce do nowego miasta poznaje w szkole Edwarda Cullena – tajemniczego chłopaka, który okazujące się wampirem. 4 pierwsze książki doczekały się ekranizacji, które stały się hitem na miarę  wydanych powieści.

·         Seria 3 powieści „The Kissing Booth” Beth Reekles

„The Kissing Booth” to seria o tyle wyjątkowa, że siedemnastoletnia Beth Reekles napisała ją na Wattpadzie – internetowej platformie dla pisarzy, na której publikuje przede wszystkim młodzież. Jest jedną z pierwszych wydanych powieści wattpadowskich – a na pewno pierwszą, która doczekała się ekranizacji. Cykl książek opowiada o realnych problemach i radościach nastolatków wkraczających powoli w dorosłość, w tych o ich pierwszych miłościach oraz uczuciowych rozterkach. Serię tworzą: „The kissing booth”, „Domek przy plaży” oraz „Na odległość”.

·         Cykl 3 książek „Trzy metry nad niebem” Federido Moccia

Powieści o zakazanej miłości, w której jedna z połówek wywodzi się z dobrego domu, a drugą wychowuje ulica, to jedne z najbardziej poczytnych książek romantycznych dla młodzieży. Nic więc dziwnego, że „Trzy metry nad niebem” Federica Moccia spotkały się z ogromnym uznaniem nastolatków na całym świecie, a także krytyków, zdobywając prestiżowe włoskie nagrody i doczekawszy się popularnych ekranizacji. Opowiadają o uczuciu, które połączyło nastolatkę uczącą się w prywatnej szkole oraz znanego chuligana motocyklistę. Na cykl składają się następujące części: „Trzy metry nad niebem”, „Tylko Ciebie chcę”, a także „Trzy razy Ty”.

Romantyczne książki dla młodzieży, które warto przeczytać

Nie tylko serie powieści dla nastolatków cieszą się wśród nich dużą popularnością. W swojej biblioteczce warto mieć też wysoko oceniane książki romantyczne dla młodzieży:

·         „Gwiazd naszych wina” John Green

Niezwykle poruszająca, pełna błyskotliwego humoru powieść o życiu Hazel, która choruje na nowotwór. Jej życie wywraca się do góry nogami, gdy na spotkaniu grupy wsparcia poznaje Augustusa Watersa. To wzruszająca opowieść o walce  z czasem, w której najważniejszą rolę pełni kontemplowanie urody życia. Książka spotkała się z tak pozytywnym odbiorem, że już 2 lata po jej wydaniu pojawiła się ekranizacja, która zgarnęła większość najważniejszych nagród filmowych, w tym Teen Choice Award.

·         „Pamiętnik” Nicholas Sparks

„Pamiętnik” to najsławniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Nicholasa Sparksa, na podstawie której został zrealizowany film o tym samym tytule, do dziś uważany za jeden z najważniejszych w swoim gatunku. Jest przepiękną opowieścią o uczuciu, którego nie jest w stanie wygasić nawet choroba Alzheimera. On, pomimo upływających lat, nieustannie odczytuje jej karty ze starego pamiętnika, by przypomnieć pewne piękne lato, które połączyło ich serca.

·         „10 randek w ciemno” Ashley Elston

Humorystyczne książki romantyczne dla młodzieży to wspaniała metoda na poradzenie sobie ze złamanym sercem. W tym trudnym czasie idealną pomoc okazuje Sophie, bohaterka „10 randek w ciemno”, która sama doświadczyła tego problemu – a teraz, ze względu na pomysł jej babci, czeka ją 10 szalonych randek z nieznajomymi. To urocza opowieść o wsparciu, miłości i pokonywaniu codziennych przeciwności losu.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here