Rowery elektryczne

Rowery to pojazdy popularne na całym świecie. Pozwalają na tanie i ekologiczne dotarcie do pracy lub szkoły. Są idealne do rekreacji i poznawania okolicznej przyrody. Do obsługi roweru wymagana jest praca mięśni. W płaskim terenie nie potrzebujemy zazwyczaj nawet przerzutek. Każdy, niezależnie od wieku może pokonać dłuższą lub krótszą trasę. Z kolei poruszanie się po terenie z przewyższeniami wcale nie jest już takie proste, szczególnie dla osób starszych.

Zasady działania rowerów elektrycznych

Rower elektryczny (e-bike) to połączenie klasycznego roweru z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Dzięki temu, w sytuacji, gdy organizm jest zmęczony i nie ma siły na pokonanie jakiegoś odcinka drogi, rower proponuje wsparcie w postaci napędu elektrycznego. Błędne jest pojęcie, że rower elektryczny wyposażony jest w napęd zdolny do samodzielnej jazdy. Silnik włącza się wtedy, gdy rowerzysta pedałuje, a wyłącza po przekroczeniu granicznej prędkości.

Zgodnie z Prawem o ruchu drogowym maksymalna prędkość nie może przekroczyć 25 km/h. Polskie prawo definiuje także charakterystykę roweru elektrycznego. Silnik w takim rowerze może mieć maksymalne napięcie równe 48 V, a maksymalną moc równą 250 W. Co ciekawe, rowerów z napędem elektrycznym nie trzeba rejestrować, ubezpieczać oraz poddawać obowiązkowym przeglądom.

Wspomaganie elektryczne umożliwia komfortowe pokonywanie dłuższych tras. Daje także szansę osobom starszym lub schorowanym na korzystanie z takiego ekologicznego środka transportu. Dzięki napędowi mogą bez większego wysiłku dojechać na działkę lub wybrać się na wycieczkę po okolicy. Eksploatacja roweru elektrycznego jest tańsza niż samochodu osobowego, motoru lub skutera. Kosztem jest tutaj jedynie ładowanie akumulatora. Poza tym rowery elektryczne są praktycznie bezgłośne. Nie generują irytującego hałasu.

Rodzaje rowerów elektrycznych marki Romet

Jednym z liderów w produkcji rowerów elektrycznych jest polska marka Romet. Producent dba o wysoką jakość swoich produktów. Rowery są wyważone i lekkie w prowadzeniu. Ramy Romet objęte są dożywotnią gwarancją. Katalog rowerów elektrycznych obejmuje:

  • E-MTB,
  • E-CROSS,
  • E-TREKKING,
  • E-CITY.

Nazwy kolekcji wskazują, że w zasadzie każdy rowerzysta może z powodzeniem korzystać z zalet wspomagania elektrycznego. Romet proponuje rowery dla wyczynowych rowerzystów, cyklistów terenowych i szosowych, jak i zwykłych ludzi, którzy lubią przejażdżki rowerowe. Dzięki dodatkowemu wsparciu mogą pokonywać dłuższe i trudniej dostępne dystanse. Warto podkreślić, że producent stara się, aby silnik zajmował jak najmniej miejsca. Wszystkie modele posiadają stopkę i oświetlenie. Rowery trekkingowe i miejskie doposażone są ponadto w praktyczne błotniki i bagażnik. Do wyboru są różne wersje kolorystyczne jednośladów.

Czym jeszcze wyróżniają się rowery elektryczne marki Romet?

Firma Romet, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doprowadziła procesy produkcyjne do perfekcji. W związku z tym każdy, kto nabędzie rower elektryczny tej marki, może być pewny, że korzysta z produktu najnowszej generacji.

Dla przykładu, rowery E-City posiadają lekkie ramy wykonane ze stopu aluminium poddanego procesowi wyważania. Z kolei wewnętrzne prowadzenie linek i przewodów zmniejsza ryzyko ich uszkodzenia podczas jazdy, a duża liczba biegów ułatwia pokonywanie tras pod górkę. Cieniowanie rur obniża masę roweru, a sztywna oś ułatwia jego prowadzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here