Rozjaśnianie włosów

Rozjaśnienie włosów i przejście np. z brązu na blond to stosunkowo skomplikowany zabieg fryzjerski, który powinien być wykonywany przez doświadczonych specjalistów od koloryzacji. Co ciekawe, pięknie rozjaśnione i rozświetlone pasma to jeden z najgorętszych fryzjerskich hitów tego roku! Na czym polega rozjaśnianie włosów i dlaczego lepiej pójść do salonu fryzjerskiego niż zrobić to samodzielnie w domu? Przekonajcie się!

Na czym polega rozjaśnianie włosów?

Rozjaśnianie to zabieg fryzjerski, który polega na pozbawieniu pasm ich naturalnego pigmentu za pomocą specjalnych środków chemicznych. Preparaty rozjaśniające silnie ingerują w strukturę włosów, a tym osłabiają je, w związku z czym nie powinny być zbyt często stosowane przez osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia we fryzjerstwie. Z tego też względu, najlepiej (i najbezpieczniej) jest zlecić rozjaśnianie włosów profesjonaliście.

Rozjaśnienie włosów z brązu na blond

Jeśli masz brązowe włosy i marzysz o tym, aby je rozjaśnić, uzyskując piękny, złocisty blond, koniecznie umów się na wizytę w renomowanym salonie fryzjerskim (np. https://salony-jeanlouisdavid.pl/). W pierwszej kolejności, fryzjer powinien ustalić naturalny odcień Twoich włosów, a następnie ocenić ich kondycję. Jest to niezwykle ważne, ponieważ finalny odcień blondu, zależy właśnie przede wszystkim od naturalnego koloru pasm oraz ich stanu.

Z brązu na blond u fryzjera

Doskonałym sposobem na przejście z brązu na blond jest wykonanie pasemek – rozjaśnią i pięknie rozświetlą całą fryzurę. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane paniom, które pragną szybko uzyskać jednolity, a przy tym naturalny odcień blondu.

Przebieg i ostateczny efekt koloryzacji zależy również od kondycji włosów – w przypadku zdrowych i lśniących pasm, można pozwolić sobie na bardziej radykalny efekt (a tym samym jaśniejszy blond), natomiast gdy są zniszczone oraz wyraźnie osłabione, lepszym pomysłem będzie jedynie ich subtelne pojaśnienie.

Co ważne, rozjaśnianie nie jest zarezerwowane jedynie dla pań o stosunkowo jasnych włosach – jest to świetne rozwiązanie również w przypadku naturalnych i farbowanych brunetek, przy czym w takim przypadku należy pamiętać o tym, że aby uzyskać piękny, jasny odcień blondu, należy poddać się kilku etapom rozjaśniania.

Rozjaśnianie włosów nie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, których pasma są suche, rozdwajają się i łamią, ponieważ preparaty stosowane podczas zabiegu, dodatkowo je osłabiają i pogarszają ich kondycję.

Rozjaśnianie włosów u fryzjera

Wiele kobiet decyduje się na samodzielne rozjaśnianie włosów przy użyciu wody utlenionej lub preparatów dostępnych w popularnych drogeriach, które bardzo niszczą i wysuszają delikatne kosmyki. Tego typu zabiegi fryzjerskie wykonywane w domu mogą doprowadzić m.in. do nierównomiernego rozjaśnienia koloru lub uzyskania żółtego odcienia.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest rozjaśnianie włosów u fryzjera – nie tylko posiada on odpowiednią wiedzę i ma niezbędne kwalifikacje, aby prawidłowo wykonać koloryzację, ale również dysponuje profesjonalnymi kosmetykami, zawierającymi w składzie wiele cennych składników o właściwościach ochronnych, odżywczych oraz nawilżających.

Doświadczeni fryzjerzy często proponują stopniowe przechodzenie z brązu na blond (decydując się na odcienie pośrednie bądź pasemka), unikając w ten sposób nadmiernego zniszczenia oraz przesuszenia włosów.

Pielęgnacja włosów rozjaśnionych

Zabieg rozjaśniania włosów, bez względu na to czy wykonany w salonie fryzjerskim, czy samodzielnie, prowadzi do ich wysuszenia i osłabienia. W rezultacie, mogą stać się szorstkie i łamliwe. Co więcej, często puszą się i plączą, dlatego warto pamiętać o tym, aby nie czesać ich szczotką – lepszy będzie grzebień o szeroko rozstawionych ząbkach. Panie, które zdecydują się na rozjaśnienie włosów, powinny pamiętać również o ich regularnej pielęgnacji za pomocą wysokiej klasy kosmetyków. Sprawdzonym sposobem na poprawę ich kondycji jest stosowanie naturalnego oleju, np. lnianego, jojoba, z awokado lub pestek winogron. Można wcierać go w suche lub mokre włosy, pozostawić na 1-2 godziny, a następnie umyć głowę przy użyciu delikatnego szamponu. Niezwykle ważne jest również dogłębne nawilżenie wysuszonych pasm, dlatego warto stosować odżywki nawilżające oraz maski (przynajmniej raz w tygodniu).

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here