rzęsy metoda 1 do 1

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 jest jedną z najpopularniejszych metod przedłużania i stylizacji rzęs. Metoda polega na doklejeniu syntetycznej rzęsy do rzęsy prawdziwej (w proporcji – jedna rzęsa syntetyczna do jednej prawdziwej).Rzęsy powinny być miękkie, naturalne, delikatnie podkręcone, jednym słowem spojrzenie dzięki nim ma być bardziej zalotne.

Metoda 1:1

Metoda ta polega na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy w minimalnej odległości do naturalnej. Zabieg ten daje najbardziej naturalny efekt. Do zabiegu przedłużania rzęs używa się specjalnego kleju, dzięki któremu rzęsy utrzymują się na oku przez kilka tygodni. Sztuczne rzęsy przykleja się w odległości 1 mm nad krawędzią skóry, co zmniejsza ryzyko alergii na klej. Taki efekt również można uzyskać stosując regularnie serum do rzęs.

Ile kosztuje przedłużanie rzęs metodą 1:1

Cena zależy przede wszystkim od materiałów, których używa stylistka. Jednak na cenę składają się również: czas wykonywania rzęs metoda 1:1 oraz doświadczenie i profesjonalizm stylistki. Pamiętajmy także, że cena zależy od miasta, w którym znajduje się salon i od jego renomy. Wszystkie te czynniki składają się na cenę. Zazwyczaj wykonanie rzęs metoda 1:1 waha się od 100-400 złotych. Jeśli natomiast chodzi o ich uzupełnienie to jest to koszt około 100- 150 złotych.

Wady i zalety rzęs metodą 1:1

Zalety sztucznych rzęs

  • naturalny efekt pięknych i długich rzęs.
  • każdej porze dnia i nocy mamy piękne rzęsy
  • zadowalający efekt można uzyskać już po trzech godzinach

Wady przedłużania rzęs

  • nienaturalny wygląd
  • alergie i stany zapalne oczu i ich okolic
  • należy je nieustannie uzupełniać średnio co 2-3 tygodnie
  • nie można ich moczyć ani nie dotykać
  • nie można ich tuszować
  • osłabiają naturalne rzęsy

Usuwanie sztucznych rzęs

rzęsy metoda 1:1Aby usunąć sztuczne rzęsy najlepiej jest zaopatrzyć się w specjalny płyn do usuwania sztucznych rzęs. Zakupimy go w sklepach kosmetycznych lub internetowych. Czasem również w drogeriach. Jego cena wyniesie nas tyle samo co ściągnięcie rzęs u kosmetyczki, jednak wystarczy nam na kilka zabiegów. Możemy taki zabieg wykonać także płynem do demakijażu. Dzięki tłustej cieszy klej zacznie puszczać i po jakimś czasie rzęsy zaczną się zsuwać z powieki.

Podsumowanie

Przedłużenie rzęs przez osobę nie wykwalifikowaną może mieć przykre a nawet bolesne skutki, między innymi sklejanie rzęs, odpadanie, obcieranie klejem gałki ocznej, zapalenie spojówek oraz wiele innych. Doklejane rzęsy są zrobione z jedwabiu oraz włókna syntetycznego. Dzięki temu nie są sztywne i wyglądają naturalniej niż zwykłe “plastikowe” doklejane rzęsy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here