Serum pod oczy - jakie może mieć działanie?

Skóra w okolicy oczu jest niezwykle delikatna, przez co znacznie bardziej podatna na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Nasza skóra już po ukończeniu 25 roku życia staje się mniej elastyczna i jędrna, a na naszej twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Nie są to jednak zmiany skórne, które są nieodwracalne. W dzisiejszych czasach istnieje wiele skutecznych zabiegów kosmetycznych, jak i medycyny estetycznej, które pozwolą nam cofnąć czas.

Dostępne są również kosmetyki, które wykazują znakomite działanie. Pozwalają w znaczny sposób poprawić kondycję skóry w okolicy oczu. Jednym z tych cudownych kosmetyków jest serum pod oczy. Na rynku spotkać można różne wersje, które różnią się od siebie działaniem. Wyróżniamy sera pod oczy o właściwościach wygładzających, nawilżających, rozjaśniających oraz regenerujących.

Czym się różni krem przeciwzmarszczkowy od serum pod oczy?

Serum, jako kosmetyk wyróżnia się swoim skoncentrowanym składem. Znajdują się w nim składniki, które stosowane nawet w małych ilościach, mają wysokie stężenie. W ten sposób możemy osiągnąć szybki i zauważalny efekt. Kremy do pod oczy mają zdecydowanie delikatniejsze działanie.

Serum pod oczy posiada dość płynną konsystencję, dzięki czemu skuteczniej dociera do głębszych warstw skóry. Decydując się na zakup serum musimy pamiętać, że oba kosmetyki nie stanowią dla siebie alternatywy. Ich działanie się uzupełnia. Krem powinno się stosować każdego dnia, z kolei serum doraźnie, tylko wtedy gdy chcemy zlikwidować konkretny problem.

Przeczytaj też: http://www.bytovia.pl/ocet-jablkowy-jakie-ma-zastosowanie/

Nawilżające serum pod oczy

Produkt nawilżający jest dedykowany osobom, które borykają się z nadmiernie przesuszoną skórą okolicy oczu. W składzie takiego kosmetyku, należy szukać kwasu hialuronowego. Jest to składnik, który w silny sposób wiąże cząsteczki wody w skórze. Wyróżnia się jego dwie odmiany, które różnią się między sobą właściwościami. Kwas niskocząsteczkowy daje możliwość zatrzymania wody pod powierzchnią skóry, natomiast kwas wysokocząsteczkowy tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną, która zapobiega odparowywaniu wilgoci.

Przeciwzmarszczkowe serum pod oczy

Serum pod oczy może mieć również właściwości przeciwzmarszczkowe. Aby jego działanie było skuteczne, musi zawierać w swoim składzie konkretne składniki. Takie ja: śluz ślimaka, wyciąg z kozieradki, wyciąg z dzikiej róży, wyciąg z nagietka, olej kokosowy, olej z kiełków pszenicy czy oliwę z oliwek. Dzięki nim skóra stanie się bardziej napięta, a zmarszczki spłycone.

Źródło: https://powolipoprostu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here