Białe zęby kojarzą się ze zdrowiem i atrakcyjnością, dlatego tak wiele osób chce zmienić kolor swoich zębów na bielszy. Istnieje kilkanaście sposobów, aby to zrobić w domu i kilka sposobów na wybielanie u dentysty. Zobacz nasz sposoby na wybielanie zębów.

Wybielanie laserowe

Laserowe wybielanie zębów może być wykonana jedynie przez stomatologa. Polega na nałożeniu specjalnego żelu na zęby, który zaczyna działać podczas naświetlania lampą. Pojedyncze naświetlanie trwa 20 minut, jednak podczas wizyty musi zostać wykonane 3 razy.

domowe sposoby na biale zeby

Sposób ten nie niszczy szkliwa i jest wyjątkowo szybki, w ciągu 1,5 godziny można zmienić kolor zębów  nawet 15 tonów. Jednak po zabiegu nie wolno spożywać produktów, które mogą zabarwić zęby.  Laserowe wybieranie zębów, chociaż nie niszczy szkliwa, jednak może podrażniać dziąsła. Uzyskany odcień zębów może utrzymywać się nawet do 3 lat.

Wybielanie nakładkowe

Mowa tutaj o profesjonalnej wersji nakładki do wybielania zębów – wycisku szczęk, który jest wykonywany w gabinecie stomatologicznym. Tak dopasowaną nakładkę ubiera się na noc i  aplikuje specjalny żel wybielający. Precyzja wykonania nakładki pozwala na dotarcie żelu jedynie do zębów, nie powoduje uszkodzeń dziąseł. Ta metoda wybielania zębów jest w 95% skuteczna. Nakładkę powinno się stosować przez 14 dni, a efekty są już widoczne po drugim dniu.

Usunięcie kamienia nazębnego

Kamień nazębny może skuteczne szpecić uśmiech, wystarczy jednak wizyta u dentysty, żeby się go pozbyć. Żółte lub brązowe przebarwienia między zębami lub blisko dziąseł to właśnie kamień nazębny, usuwa się go przez piaskowanie, metodą ultradźwiękową lub mechanicznie.

Paski, żele i lakiery wybielające

Są to metody wybielania zębów do stosowania samodzielnie w domu. Umożliwiają rozjaśnienie zębów o 2 do 4 tonów. Proces wybielania trwa ok. 2 tygodni.

sposoby na biale zeby

Paski wybielające przykleja się zazwyczaj 2 razy dziennie na 20 minut (w zależności od producenta) na przednie zęby – od czwórki do czwórki, zarówno na dole, jak i u góry. Paski są nasączone specjalnymi substancjami, które wnikają w ząb i stopniowo go rozjaśniają. Lakiery nanosi się na noc na zęby lub na określony czas i zmywa. Przy niektórych należy jednocześnie stosować pastę wybielającą, efekty zazwyczaj widać po 2 tygodniach. Żele wybielające wciska się do specjalnej nakładki (nie jest tak precyzyjnie skonstruowana, jak ta stomatologiczna) i ubiera na określony czas.

Pasty wybielające

Paski do wybielania zębów to dobry sposób na usuwanie niewielkich przebarwień na zębach. Umożliwiają rozjaśnienie zębów o 2-3 tony. W składzie zawierają substancje ścierające oraz enzymy rozpuszczające, na pastach powinna widnieć również informacja o RDA (poziom ścieralności) – nie powinien być większy niż 200, gdyż może spowodować uszkodzenie szkliwa. Poleca się również stosowanie płynów wybielających, które głównie zapobiegają gromadzeniu się osadów na zębach.

Domowe sposoby na bielsze zęby

Domowych sposobów na białe zęby jest  cała masa, trudno mówić o ich skuteczności, jest jednak szansa, że działają u niektórych osób. Cytrusy i truskawki pomagają bardzo delikatnie wybielić zęby i zapobiegają tworzeniu się osadu. Sól i soda oczyszczona może być stosowana jako pasta do wcierania w zęby, należy jednak pamiętać, że sól ma właściwości ścierające i może uszkodzić szkliwo. Węgiel występuje w specjalnych kapsułkach, można go stosować do mycia zębów – nakłada się na szczoteczkę i jest bezpieczny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here