Słuchawki nauszne czy douszne

Większość z nas powszechnie korzysta ze słuchawek – podczas słuchania muzyki z telefonu, oglądania filmów lub koncertów albo rozmów. Każdy z nas ma inne priorytety podczas wyboru idealnego modelu – dla jednych powinny być bezpieczne dla zdrowia, dla innych skutecznie izolować od dźwięków z zewnątrz. Dowiesz się, jakie rodzaje wyróżniamy, a także, jakie zalety mają słuchawki nauszne, a jakie są plusy dousznych.

Słuchawki nauszne

Do wyboru są aż trzy rodzaje słuchawek nausznych – otwarte, zamknięte i półotwarte. Zamknięte mocno przylegają do małżowiny i skutecznie izolują od hałasu z zewnątrz. Takie rozwiązanie jest przydatne m.in. w pociągu czy miejscach publicznych, by nikt inny nie musiał słuchać naszej muzyki. Takie słuchawki nauszne do biegania to wybór mniej popularny niż modele douszne, ale świetnie sprawdzą się w domu.

Słuchawki nauszne nie ingerują w kanaliki uszne, dlatego można łatwo zadbać o higienę. Poza tym możesz cieszyć się ulubionymi dźwiękami, ale generuje też niebezpieczeństwo, jeśli jesteś na ruchliwej ulicy. Ich plusem jest też odtwarzanie basów, które grają w nich znakomicie.

Słuchawki douszne

Słuchawki douszne, a w zasadzie dokanałowe, cieszą się ogromną popularnością. Co prawda przechowujemy je w różnych miejscach, chowając do plecaka lub kieszeni, co nie zapewnia odpowiedniego poziomu higieny, ale obecnie modne i bardzo praktyczne są słuchawki bezprzewodowe – jak m.in. Skullcandy Indy ANC w technologii True Wireless, które przechowujemy w estetycznym etui.

Gwarantują m.in. spersonalizowany dźwięk przez aplikację Skullcandy App, do 32 godzin pracy i aktywną redukcję hałasu. Są wyposażone także w etui ładowane bezprzewodowo i lokalizator Tile™, dzięki któremu szybko je odnajdziesz w razie zguby. Jeśli jednak wybieramy model douszny, warto zapamiętać, że za bezpieczny poziom natężenia dźwięku uważa się maks. 85 dB. Dodatkowa funkcja w postaci trybu ambient pozwala nam zachować świadomość, co przyda się spędzającym czas aktywnie w przestrzeni miejskiej.

Słuchawki wokółuszne

Słuchawki wokółuszne nie uciskają małżowiny, generują wysokiej jakości dźwięk i mocny bas, można ich używać w domu i na otwartej przestrzeni. Nie mają bezpośredniej styczności z małżowiną ani z kanałem usznym. Ich zaletami jest wygoda i jakość dźwięku, poza tym zapewniają lepsze odcięcie się od odgłosów z zewnątrz niż modele nauszne otwarte, ale są bezpieczniejsze dla słuchu niż słuchawki douszne i dokanałowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here