Soczewki Acuvue

Wiele osób mających wady wzroku nie wyobraża sobie życia bez soczewek kontaktowych. Sporo jest też takich, które wprawdzie noszą okulary, ale perspektywa wymienienia ich na „kontakty” jest dla nich bardzo kusząca. Tym, którzy należą do tej grupy, ale nie wiedzą, jakie szkła wybrać na swój pierwszy raz – polecamy soczewki Acuvue.

Czym się kierować przy wyborze pierwszych soczewek kontaktowych?

Od wynalezienia soczewek kontaktowych minęło już wiele lat. W tym czasie kilkukrotnie przeżywały one prawdziwą rewolucję. Współczesne egzemplarze wytwarzane są przy wykorzystaniu nowoczesnych materiałów i technologii, co ma ogromny wpływ na komfort ich noszenia, a także łatwość zakładania i zdejmowania.

To właśnie niepewność dotycząca tych elementów powstrzymuje wiele osób przed wypróbowaniem „kontaktów”. Dlatego wiele zależy tu od tego, czy szkła, które założymy po raz pierwszy sprawdzą się i będą dla nas wygodne. W celu wyboru właściwych mocy należy udać się do okulisty bądź optometrysty. Jeśli zaś chodzi o samą markę – soczewki Acuvue będą bardzo dobrym wyborem. Ułatwiają rozpoczęcie przygody z tą metodą korekcji wady wzroku. Nie bez powodu wielu specjalistów podczas procedury doboru soczewek poleca produkty tej właśnie marki.

Jednodniowe soczewki Acuvue

Soczewki Acuvue produkowane są przez Johnson&Johnson Vision Care, czyli firmę, która jest jednym ze światowych liderów tej branży. Istnieją dwa podstawowe rodzaje soczewek Johnson&Johnson – soczewki jednodniowie i dwutygodniowe. Te pierwsze to soczewki jednorazowe – po zdjęciu należy je wyrzucić. Z reguły koszt ich noszenia jest wyższy niż soczewek, których można używać dłużej, jednak posiadają one kilka zalet, które z punktu widzenia osób początkujących (choć oczywiście nie tylko) mają niebagatelne znaczenie. Jednodniowe soczewki Acuvue (modele 1-Day Acuvue TruEye, Acuvue Oasys 1-Day lub 1-Day Acuvue Moist) są cienkie i delikatne, po ich nałożeniu na oko można natychmiast zapomnieć o ich istnieniu. Wysoka przepuszczalność tlenu oraz inne rozwiązania zastosowane przez producenta sprawiają, że są bardzo przyjazne dla oka. Jeśli więc chcemy, by nasz pierwszy raz z soczewkami zakończył się sukcesem – warto wybrać właśnie soczewki jednodniowe Acuvue.

Soczewki dwutygodniowe Acuvue

Jeżeli jednak nie chcemy tak często wymieniać soczewek na nowe, równie dobrym rozwiązaniem są soczewki dwutygodniowe Acuvue. Jedną z największych zalet tej opcji, oprócz nieco niższych kosztów, jest szybkie nabycie umiejętności (i nawyku) prawidłowej pielęgnacji soczewek. W tym przypadku bowiem raz założonych egzemplarzy nie wyrzucamy, lecz czyścimy i wkładamy do specjalnych pojemników. Soczewki Acuvue dwutygodniowe, jak sama nazwa wskazuje, wymieniamy na nowe egzemplarze dopiero po upływie 14 dni.

Inną zaletą dwutygodniowych „kontaktów” jest fakt, że są one nieco bardziej sztywne niż ich jednodniowe odpowiedniki. Osobom początkującym może być więc odrobinę łatwiej je zakładać i zdejmować (choć nie jest to regułą, wiele zależy od indywidualnych preferencji osoby noszącej soczewki Acuvue).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here