jakie sporty pomagaja w ochudzaniu

Odchudzanie. Słowo powtarzane przez niektórych jak mantra. Wkrada się do codziennych rozmów niczym przecinek: „Nie zjem tego, bo się odchudzam”, „Nie mieszczę się już w tą sukienkę, muszę się odchudzać”, „Pójdę do sklepu kilka ulic dalej pieszo, bo się odchudzam”, „Zaparkuję dalej samochód, przejdę się, schudnę”. I tak dalej i tak dalej. Słyszymy to stale, często od tych samych osób. Każdy marzy o szybkim efekcie z minimalnym wkładem własnym w spalanie kalorii. Dzisiaj podpowiemy Ci, jakie sporty uprawiać, aby jak najszybciej schudnąć.

Sposoby na odchudzanie

Jak wiadomo, w grupie raźniej. Wzajemna motywacja i chęć osiągnięcia podobnego celu to coś, co napędza nas do działania. Takie zjawisko występuje w klubach fitness czy na siłowniach, najlepiej pod okiem wykfalifikowanego trenera. To on pokaże nam, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, bo nawet robienie brzuszków ma swoje zasady. Niestety nie zawsze mamy do dyspozycji fitness klub. Być może nie lubimy tłumów i zajęć grupowych. Wtedy jesteśmy zdani na siebie. Na szczęście niektóre sporty, które pozwolą szybko schudnąć, można uprawiać w pojedynkę.

Sposoby na odchudzanie: pływanie

Pływanie to pierwszy na liście sport ułatwiający spalanie sporych ilości kalorii. Szczególnie polecane jest dla osób otyłych, które nie powinny forsować stawów. W wodzie możemy uprawiać również aqua aerobik. Uczestnicy tej formy aktywności mogą liczyć na dobrą zabawę i frajdę z wykonywania „karkołomnych” ćwiczeń, które ułatwia przebywanie w wodzie.

Sposoby na odchodzenie: bieganie

Kolejnym spalaczem kalorii jest bieganie lub energiczne maszerowanie. Wolne spacery nie są już takie efektywne, pozwalają głównie dotlenić organizm, ale nie pozbywamy się podczas nich zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej. Bieganie uaktywnia pracę wielu mięśni, a co ważne, można pokonywać dystanse samemu.

Sposoby na odchodzenie: tenis

Dla osób lubiących sporty z punktacją i rywalizacją, gorąco polecamy grę w tenisa. Do rozegrania meczu będzie nam potrzebna siła wielu mięśni, nie tylko ramion i rąk, ale również nóg czy brzucha. Bez wątpienia tenis przoduje w zestawieniu sportów, które umożliwiają szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów.

szybkie sposoby na odchodzenie

Sposoby na odchodzenie: jazda na rowerze

Sport, który posiada wielu zagorzałych fanów, a zarazem jest przyjemny i spala sporo kalorii to jazda na rowerze. To następny przykład dyscypliny uaktywniającej pracę bardzo wielu mięśni, głównie nóg, ale również brzucha czy rąk. Najbardziej efektywne odchudzanie będzie miało miejsce podczas górskich podjazdów i na dłuższych dystansach, ale na to możemy sobie pozwolić dopiero po osiągnięciu odpowiedniej kondycji i po zrobieniu poprawnej rozgrzewki.

Sposoby na odchodzenie: taniec

Jeśli chcemy podczas odchudzania łączyć przyjemne z pożytecznym wybierzmy taniec. W czasie pląsów, szczególnie w rytmach salsy, nie tylko spalamy zbędne kilogramy, ale również uaktywniamy endorfiny, hormony odpowiedzialne za łagodzenie bólu i walkę z depresją.

jakie sporty sa pomocne w odchudzeniu

Szybkie odchudzanie przy pomocy powyższych dyscyplin sportu wymaga przede wszystkim systematyczności, samozaparcia i powinno być wspomagane odpowiednią dietą. Powodzenia!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here