jak dbac o stopy domowymi sposobami

Nasze stopy są narodzone na różnego rodzaju podrażnienia  i uszkodzenia. Wysuszone stopy to twardy naskórek oraz szorstkie, twarde i popękane pięty. Tak wyglądające stopy są nie tylko niemiłe w dotyku, ale i nieestetyczne. Jeżeli chce się temu zaradzić, trzeba zadbać o stopy. Odpowiednia pielęgnacja pozwala cieszyć się pięknymi i gładkimi piętami przez cały rok, nawet latem, kiedy to są one narażone na największe podrażnienia. O stopy można zadbać u kosmetyczki lub zastosować domowe sposoby na gładkie pięty.

Domowa pielęgnacja stóp

Wiele osób obawia się, że domowa pielęgnacja stóp jest kosztowna oraz czasochłonna i dlatego decydują się na zabiegi na stopy u kosmetyczki. Nic jednak bardziej mylnego samodzielna pielęgnacja stóp nie zajmuje więcej niż 5 minut dziennie. Ważne jednak aby zabiegi pielęgnacyjne wykonywać systematycznie i rzetelnie. Aby dbać o stopy domowymi sposobami, nie trzeba także kupować drogich kosmetyków, starcza podstawowe preparaty.

Sposób na gładkie pięty – najpierw kąpiel

Pierwszym krokiem w pielęgnacji stop jest zmiękczenie naskórka. Można to zrobić, fundując stopom kąpiel. Wykonuje się ją z połączenia ciepłej wody z solą kosmetyczną oraz oliwą z oliwek. Do kąpieli można dodać olejek lawendowy. Taki zestaw zmiękcza naskórek i przygotuje go do dalszych zabiegów.  Jeżeli chcesz oczyścić i wygładzić stopy przygotuj dla nich kąpiel z miodu, mleka, cytryny oraz sody oczyszczonej. Aby stopy były gładkie i piękne takie rytuał warto stosować minimum raz w tygodniu przez 20 minut.

Sposoby na gładkie stopy – złuszczenie naskórka

Kolejnym rokiem do wypielęgnowanych stóp jest złuszczenie naskórka. Idealnym do tego narzędziem jest naturalny pumeks wulkaniczny lub dwustronna tarka do stóp. Dzięki nim usuniesz martwy naskórek oraz wygładzisz stwardniałe pięty i ewentualne odciskiem. Pumeks oraz tarkę należy używać tylko w miejscach, gdzie naskórek ulega zgrubieniu. Po takim zabiegu warto zastosować jeszcze peeling do stóp. Możesz wykonać go samodzielnie np. z płatków owsianych lub też kupić odpowiedni preparat w drogerii.

jak dabac o stopy

Do złuszczania naskórka ze stóp można również stosować elektryczne pilniki lub skarpety złuszczające. W przypadku pilnika do stóp otrzymuje się taki sam efekt, jak wykonując zabieg w gabinecie kosmetycznym, trzeba się jednak liczyć z dość wysokim kosztem jego zakupu. Tańszą opcją są skarpety złuszczające z kwasami, jednak tutaj musisz pamiętać, że naskórek będzie schodził wiele dni, co może być uciążliwe szczególnie latem.

Codzienna pielęgnacja stop

W codziennej pielęgnacji niezbędne są również kremy do stóp. W sklepach można dobrać kosmetyki dopasowane do swoich potrzeb oraz rodzaju stóp. Na sklepowych półkach znaleźć można kremy do stóp z popękanymi piętami czy przesuszonych lub kosmetyki przeznaczone do stóp o stwardniałym naskórku, dostępne są też uniwersalne kremy do pielęgnacji stóp.

sposob na gladkie piety

Jeśli twoje stopy są problematyczne, wybieraj kremy odżywcze z masłem shea, olejkiem kokosowym lub migdałowym lub mocznikiem. Alternatywą dla kremów jest maść z witaminą A.

Wybrany krem nanosi się na stopy, warto stosować ich grubą warstwę. Następnie kosmetyk energicznie wciera się w stopy, a na koniec nakłada na nie lekkie bawełniane skarpetki. Taką pielęgnację stóp warto stosować codziennie wieczorem.

Maski do stóp

Codzienna pielęgnację stóp warto uzupełnić różnego rodzaju maseczkami. Maski do stóp można wykonać samodzielnie lub zakupić w sklepach. Domowymi sposobami na gładkie pięty są maseczki z banana i serka, mleka i owsianki czy też papka ziemniaczano – jajeczna.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here