Najpowszechniejszą sztuczką, a zarazem pomysłem na wzrost przychodów stosowanych przez dyskonty jest powiększenie asortymentu. Na sklepowych półkach z łatwością można znaleźć artykuły niespożywcze – ubrania, zabawki czy sprzęt elektroniczny. Markety walczą o klienta, wychodząc im naprzeciw z konkurencyjnymi ofertami. Każdy z nich posiada markę własną danych urządzeń. Jak to się ma w dzisiejszej dobie do znanych nam kultowych, oryginalnych marek, o które tak zabiegamy?

Czy niska cena równa się słaba jakość? 

Większość z nas zapewne niejednokrotnie zastanawiała się nad taką opinią. Przy niskiej cenie za sprzęt elektroniczny zapala się czerwona lampka, czy aby na pewno urządzenie jest dobrej jakości i posłuży nam na lata. Jedno jest pewne, dyskontowe gadżety nie zdominują oraz nie wypchną z rynku oryginalnych producentów towarów. Mogą jedynie stanowić ciekawy zamiennik lub też służyć tym, którzy nie biorą udziału w wyścigu po coraz lepszy i nowszy sprzęt.

Dzisiaj w zakupach z pomocą przyjdzie internet, gdzie zamieszczane są recenzje sprzętu elektronicznego. Dzięki nim zbierzemy garść informacji na temat dyskontowych produktów. Niejednokrotnie spotkamy się z opinią, że tablet czy laptop z marketu znajdą swoje zastosowanie do prostych czynności, które nie wymagają specjalistycznych parametrów. Nie możemy oczekiwać od nich takiego samego działania, jak w przypadku mechanizmu z wyższej półki cenowej. Owszem, działanie urządzeń może być podobne. Gdzie więc zatem szukać różnic?  Eksperci podkreślają, że są to przede wszystkim możliwości oraz jakość wykonania samego sprzętu.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy opłaca się kupować elektronikę i sprzęt AGD w dyskontach. Jakość produktów jest w zasadzie współmierna do ich ceny. Należy jednak pamiętać, że nie możemy oczekiwać od nich zbyt wiele. Jeśli myślimy nad zakupem czegoś solidnego, co miałoby służyć przez lata, odłóżmy więcej gotówki i zdecydujmy się na profesjonalny sprzęt dostępny w sklepie AGD czy RTV. Jeśli jednak nie zależy nam na prestiżowych markach, to oczywiście są sklepy w których co jakiś czas możemy odnaleźć na prawdę przyszwoite produkty za konkurencyjną cenę. Takim sklepem jest na pewno Kaufland, którego ofertę znajdziemy na https://kaufland.okazjum.pl/

Dyskontowe marki – zalecana jest ostrożność

W przypadku bardziej skomplikowanego sprzętu elektrycznego trzeba liczyć się z tym, że możemy nie najlepiej trafić. Czasami zakup taki można porównać do zakupu kota w worku. Nigdy nie mamy pewności co do samego wykonania oraz wszelkich detali. Na produkty nakładane są oczywiście gwarancje, jednakże tutaj też należy uważać. Kupując markowy sprzęt jest on opatrzony trzyletnią, a nie tak jak w przypadku dyskontów trzymiesięczną gwarancją, co stanowi zdecydowany minus takiego zakupu.

Idea sklepów dyskontowych w głównej mierze polega na tym, aby kupować jak najtańszy sprzęt elektroniczny, a nie żeby wyszukiwać towarów z górnej półki. Marki własne dyskontów mogą kosztować nawet o połowę mniej. Ta zależność ma tutaj zastosowanie również w dziale spożywczym. Widać dużą przepaść cenową  między oryginalnymi produktami, a markami własnymi sklepów.

Należy zatem rozsądnie podejść do tematu zakupu sprzętu elektronicznego z marketów. Najlepiej dokonać zakupu po dokładnym przemyśleniu, a nie pod wpływem chwili kierując się niską i atrakcyjną ceną. Za takie urządzenia warto zapłacić więcej, a co za tym idzie cieszyć się ich pełną funkcjonalnością.

W przemyśleniu naszego wyboru i znalezieniu najbardziej optymalnej dla nas oferty na pewno pomogą nam portale gazetkowe. Wejdź na carrefour.promoceny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here