Otwarcie salonu fryzjerskiego to wielkie wyzwanie. Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba odpowiednio przygotować nowy gabinet do przyjęcia klientów i świadczenia usług na najwyższym poziomie. W tym celu należy urządzić salon i wyposażyć go we wszystkie meble i akcesoria, bez których żaden salon fryzjerski nie ma racji bytu. O tym, co musi znaleźć się w każdym tego typu lokalu, można przeczytać poniżej.

Fotel fryzjerski – absolutna podstawa

Miejsce, w którym zasiada klient, powinno być wizytówką salonu fryzjerskiego. Oznacza to, że fotel fryzjerski musi być nie tylko wygodny, ale i dobrze wyglądający. Te i inne cechy łączą nowoczesne fotele – spełniają przy tym wymogi zarówno klientów, jak i pracowników salonu fryzjerskiego.

Aby fotel fryzjerski można było uznać za naprawdę dobry, musi on wpisywać się w pewne kryteria. Pierwszym jest ogólny kształt fotelu, a mianowicie szerokość siedziska i wysokość oparcia. Oprócz tych cech na wygodę wpływa również rodzaj wypełnienia i materiał obicia, a także dodatkowe elementy fotela, takie jak podłokietniki i podnóżek.

Aby taki fotel był atrakcyjny również dla pracownika salonu fryzjerskiego, powinien mieć zainstalowaną pompę hydrauliczną, dzięki której można bez wysiłku zmieniać wysokość siedziska. Dodatkowym atutem jest wykonanie obicia fotela z materiału łatwego w utrzymaniu i odpornego na czynniki zewnętrzne.

Pomocnik fryzjerski – najlepszy asystent stylisty

W salonach fryzjerskich wykonuje się serie zabiegów, w których fryzjer lub stylista musi mieć pod ręką szereg różnych akcesoriów czy kosmetyków – dzięki temu jego praca jest płynna i niczym niezaburzona. Aby było to możliwe, fryzjer powinien korzystać ze specjalnego pomocnika w formie wózka na kółkach, wyposażonego w praktyczne półki i szuflady, mieszczące cały niezbędnik fryzjerski.

Myjnia fryzjerska – bez niej ani rusz

Na użyteczność myjni składa się wiele czynników, bo sama stacja myjni składa się z dwóch elementów: samej misy myjni i dopasowanego do niej fotela, które powinny być ze sobą całkowicie kompatybilne i zbudowane tak, aby zapewniać klientowi najwyższą wygodę, a pracownikowi salonu łatwość pracy.

Misa myjni musi mieć ergonomiczny kształt, pozwalający klientowi na wygodne ułożenie głowy, a ponadto powinna być odpowiednio głęboka. Fotel zaś, oprócz tego, że powinien być wygodny, musi także być wykonany z materiału odpornego na zniszczenie pod wpływem kontaktu z wodą.

Konsola fryzjerska – lustereczko, powiedz przecie

Jakie powinno być lustro znajdujące się w salonie fryzjerskim? Przede wszystkim duże – klient musi mieć możliwość oglądania w nim nie tylko siebie i tego, co ma na głowie, ale również samej pracy fryzjera. Dobrze jest, jeśli dodatkowo jest ono odpowiednio oświetlone. Może być również wyposażone w dodatki, takie jak podnóżek (w przypadku luster sięgających podłogi) czy półka.

Nie tylko do zabiegów – pozostały sprzęt

Oprócz tego, co jest potrzebne fryzjerom typowo do zabiegów, w salonie fryzjerskim musi znaleźć się kilka innych mebli. Należy bowiem pamiętać, że wizyta w salonie wiąże się nie tylko z samą pracą nad fryzurą, ale również z oczekiwaniem na swoją kolej i dopełnianiem pewnych formalności. Właśnie dlatego w każdym salonie musi znaleźć się też stylowa recepcja, a także wygodna sofa lub fotel w poczekalni.

Aranżujesz salon fryzjerski i potrzebny jest Ci sprzęt fryzjerski? Sprawdź!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here