Najwyższy poziom sztuki komediowej, wysublimowane, czasem bardzo kontrowersyjne, ale zawsze śmieszne. Takie właśnie są stand-upy, wprowadzające w dobry nastrój wszystkich tych, którzy znaleźli czas i sposób na to, by znaleźć się na widowni. Wydarzenia związane z aktualną sytuacją w kraju, trendami społecznymi, dotyczyć mogą każdej sfery życia. Pokazane w wyjątkowej formie, najczęściej przedstawiane są nie tylko na deskach teatrów, ale także na scenach popularnych klubów, we wnętrzach modnych knajp czy innych lokali mogących pomieścić duże ilości osób.

Nieskończona moc twórcza, mnóstwo pomysłów na niespotykane scenariusze całkiem krótkich lub zdecydowanie dłuższych form komediowych – to wszystko sprawia, że stand-upy w Polsce cieszą się tak wielką popularnością. Tu przedstawiciele grupy stać mogą się najlepszymi aktorami z możliwych – wszystko po to, by wywołać salwę śmiechu osób zgromadzonych na widowni, czy w lokalu.

Stand-up w Polsce ma się całkiem dobrze. Nic dziwnego więc, że w wielkich, ale i mniejszych miastach, bilety na wydarzenia związane z jedną z najpopularniejszych form rozrywkowych na świecie, sprzedają się tak dobrze. Co sprawia, że stand-upy cieszą się tak dużym uznaniem? Brak tematów tabu to główny wyznacznik jakości i… nieustającej popularności. Ta specyficzna forma przekazu nie boi się poruszania kwestii ważnych, ale i ostrych bądź kontrowersyjnych. A nawet więcej – powinna poruszać je obowiązkowo. Wzbudzić zainteresowanie współczesnego odbiorcy można bowiem nie inaczej, jak szokując. Tylko wówczas przekaz zostanie odebrany prawidłowo, a nawet – zapamiętany na długo.

W największych miastach Polski stand-upy mają swego rodzaju święto. To właśnie w Warszawie wybrać się można chociażby do NiePowiem czy Składu Butelek, by posłuchać o tym, co w świecie, polityce i społeczeństwie piszczy. Podobne miejsca mają także znane w całej Polsce miasta, wśród których królują Poznań, Wrocław, Łódź czy Gdańsk.

Dobra kondycja stand-upów w Polsce sprawia, że to właśnie w naszym kraju organizowane są eventy niemal w każdym mieście. Dużą popularnością cieszą się również akcje promocyjne wyjaśniające istotę tego rodzaju występów i zachęcające do współtworzenia widowni. Współczesny odbiorca potrzebuje bowiem miejsca i przestrzeni, w której nie będzie krytykowany za własne odczucia świata, w której będzie miał prawo pośmiać się z wszystkiego, a żaden temat tabu nie będzie go w jakikolwiek sposób ograniczał.

Stand-upy mają się dobrze także w Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach czy Lublinie. Wszędzie bowiem znajdą się ludzie, którzy są pasjonatami tej inteligentnej formy rozrywki, bardzo lubią się śmiać lub po prostu chcą spróbować czegoś nowego. Aby wiedzieć o wszystkich wydarzeniach związanych ze stand-upami w Polsce, warto śledzić wartościowe portale tematyczne, zapisywać się do newsletterów i dzielić się swoją własną wiedzą. Bo kto wie, czy stand-upy nie sprawią, że współczesne kabarety odejdą kiedyś do lamusa, a najbardziej cenioną rozrywką bez tabu staną się właśnie występy komediowe na najwyższym poziomie?

www.trzypion.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here