Kiedy na niebie świeci gorące, letnie słońce, większość Polek zadaje sobie pytanie: Dlaczego powstają przebarwienia skóry i jak sobie z nimi radzić? Warto przyjrzeć się lepiej temu zagadnieniu, aby po wakacjach nie pozostały nam na ciele te niezbyt estetyczne pamiątki.
Ciemniejsze plamy na skórze, które powstają, kiedy narazi się ją na długotrwały kontakt ze słońcem, to właśnie przebarwienia. Pojawiają się one, kiedy melanocyty, czyli komórki produkujące melaninę, pracują w nieprawidłowy sposób. Melanina to główny barwnik, który decyduje o kolorze ludzkiej skóry. Barwnik ten bywa czasem produkowany w zbyt dużej ilości, co powoduje powstawanie nierównomiernego kolorytu skóry.
Niektóre części ciała są w sposób szczególny narażone na powstawanie przebarwień. Można tu wymienić wszystkie te obszary, które najczęściej są eksponowane na działanie promieni słonecznych: twarz, dekolt, ramiona, dłonie, a nawet stopy czy łydki.
Należy zdać sobie sprawę z tego, że są pewne czynniki, które przyspieszają powstawanie przebarwień. Pierwsze skrzypce odgrywa ultrafiolet, w dalszej kolejności wymienić należy zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, niektóre leki i kosmetyki. Skłonność do powstawania przebarwień zwiększa się również wraz z wiekiem.
Aby pozbyć się nieestetycznych plam na skórze, niezbędna może się okazać wizyta u dermatologa. Na rynku dostępne są również kosmetyki, które mogą pomóc uporać się z problemem. Kremy rozjaśniające kwasy owocowe i witamina C mogą dać bardzo dobry efekt w niwelowaniu już istniejących ciemnych plam.
Można również zapobiegać pojawianiu się przebarwień. Tu pomocne będą preparaty zawierające umbeliferon, hydrochinon, arbutynę i kwas kojowy. Substancje te hamują wydzielanie melaniny przez melanocyty.
Gabinety kosmetyczne oferują szeroką gamę zabiegów, które pomagają w pozbyciu się przebarwień skóry. Szczególnie godne polecenia są peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja. Pracownicy salonu fachowo ocenią stan skóry i dobiorą adekwatne do niego zabiegi.

http://www.totalextreme.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here