Studia ekonomiczne w Trójmieście

Wielkimi krokami zbliża się czas rekrutacji na studia. Młodzi ludzie i ci nieco starsi mają teraz okazje, by dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniego kierunku nauczania, który jednocześnie zapewni im dobrą pozycję na rynku pracy i będzie zgodny z ich zdolnościami i zainteresowaniami. Dla tych, którzy mają dużą umiejętność do zapamiętywania sporej ilości materiału, a także lubią pracę biurową i nie straszne im spędzanie większości dniówki przed komputerem, polecamy studia na kierunku finanse i rachunkowość.

Dlaczego są to studia z przyszłością? Każda firma, aby zoptymalizować swoją pracę, potrzebuje dobrego księgowego, doradcy finansowego czy podatkowego. I jest to trend, który będzie się utrzymywał, możliwa jest nawet tendencja wzrostowa, związana z dużą konkurencją na rynku i częstymi zmianami w prawie podatkowym, nie tyko w naszym kraju. Ponadto osoby z wykształceniem ekonomicznym, szczególnie rachunkowym, są specjalistami poszukiwanymi na rynku pracy i pod warunkiem odpowiedniej wiedzy i umiejętności bardzo dobrze opłacanymi.

Jeśli chodzi o kierunek finanse i rachunkowość studia Gdańsk proponuje w kilku różnych placówkach. Ofertę godną uwagi posiada Sopocka Szkoła Wyższa, która, oprócz finansów i rachunkowości, oferuje w dziedzinie ekonomii takie specjalności jak: rachunkowość i controlling, zarządzanie finansami, podatki i doradztwo podatkowe czy kadry i płace. Ponadto, zajęcia prowadzone są przez praktyków, a szczególny nacisk kładziony jest na język angielski, dzięki któremu można zwiększyć swoje szanse na dobrą pracę. Niewątpliwie dużym atutem jest też zdobycie kwalifikacji Association of Chartered Certified Accountants, która jest jedną z najbardziej prestiżowych w tym zawodzie. Więcej informacji na temat tego kierunku studiów można znaleźć na stronie ssw-sopot.pl/finanse-i-rachunkowosc/.

Przy wyborze odpowiedniego kierunku studiów zawsze kierujmy się tym, co naprawdę nas interesuje i w czym jesteśmy dobrzy, aby dalsza edukacja i przyszła praca była dla nas bardziej przyjemnością i wyzwaniem niż smutnym obowiązkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here