Stylizacja i pielęgnacja męskiej brody

0
1451

W ostatnich latach do łask wróciły brody, dodające mężczyznom charakteru, a także poważniejszego wyrazu. Broda uważana jest za niezbędny atrybut męskości i jednocześnie wyraz dobrego gustu. Musi być jednak odpowiednio pielęgnowana, aby rzeczywiście dodawała urody, a nie odstraszała.

Po pierwsze: stylizacja z pomocą kartacza

Brodę, podobnie jak włosy na głowie, należy nie tylko przycinać, ale również czesać i układać, nadając jej pożądanego kształtu i wyglądu. Dzięki temu będzie to zadbany element męskiej urody, pozbawiony odstających, martwych włosków, czy łupieżu. Pamiętać przy tym należy, iż do rozczesywania zarostu został przeznaczony kartacz do brody.

Kartacz to rodzaj męskiej szczotki, pozbawionej rączki, dzięki czemu ma mniejszy rozmiar i jest łatwy w transporcie. Zapewnia przy tym lepszy chwyt i możliwość manipulacji, jakiej nie udałoby się uzyskać przy standardowej szczotce. Jego najważniejszym elementem jest oczywiście włosie – polecane jest włosie z dzika, które jest najprzyjemniejsze w dotyku, zwłaszcza podczas masowania skóry na brodzie. Taki zabieg będzie zarówno służył zdrowiu, usuwając martwy naskórek i pobudzając włoski do wzrostu, jak też po prostu sprawi Ci przyjemność.

Kartacz powinien mieć drewniany uchwyt, choć konkretny rodzaj drewna wpływa przede wszystkim na jego wygląd i ekskluzywność, dlatego jest kwestią indywidualną. Włosie może znajdować się bezpośrednio na drewnie lub na poduszce. W przypadku pierwszego rozwiązania jest ono mniej wysklepione, a także nieco twardsze. Zastosowanie pneumatycznej poduszki działa jako amortyzacja i dodatkowe wysklepienie, co może ułatwiać rozczesywanie oraz zagwarantować mu większą delikatność. Jednak wybór powinien być uzależniony od tego, które rozwiązanie jest wygodniejsze dla Ciebie.

Po drugie: po czesaniu czas na balsam

Rozczesałeś już swoją brodę? Doskonale! A czy pomimo tego masz wrażenie, że w różnych miejscach włoski odstają, albo jest zanadto „napuszona”? Może do tego odczuwasz, że skóra twarzy pod twoim zarostem jest nieprzyjemna w dotyku?

Rozwiązaniem tych wszystkich problemów będzie balsam do brody, który pozwoli ci nawilżyć skórę i włosy, a jednocześnie nieco je okiełznać.

Wybór balsamów jest szeroki, gdyż znajdują się wśród nich zarówno preparaty nawilżające o konsystencji emulsji, jak i stałe, a także balsamy woskowe, służące przede wszystkim do układania brody. Wybór powinien być podyktowany zarówno Twoją indywidualną potrzebą, jak też tym, który zapach podoba Ci się najbardziej i najlepiej współgra z męskimi perfumami.

Nałożony balsam zapewni Ci przede wszystkim nawilżenie i odżywienie brody oraz skóry, przy jednoczesnej możliwości wystylizowania zarostu zgodnie z życzeniem. Po tym zabiegu będziesz mógł cieszyć się jej idealnym wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here