suszarka do włosów krótkich

Suszarka do włosów to elektroniczny gadżet, który znajduje się w niemal każdym domu. Często bywa tak, że nie przykładamy zbyt dużej wagi do tego, jaką suszarkę kupujemy. Wybieramy zazwyczaj najtańszą, bo przecież ma ona tylko wysuszyć włosy. Oczywiście jest to bardzo duży błąd. Wybierając suszarkę, sprawdź jakie ma funkcje dodatkowe oraz parametry.

suszarka do włosów krótkichRodzaje suszarek

Suszarki można podzielić na:

  • do użytku domowego- są to najtańsze suszarki, które mają podstawowe funkcję.
  • profesjonalne- nie tylko posiadają długi kabel, ale również charakteryzują się mocniejszymi bardziej trwałymi silnikami.
  • turystyczne- to niewielkie, poręczne urządzenia, które dzięki składanej rączce z łatwością można zmieścić nawet w podręcznym bagażu.

Jaka suszarka do krótkich włosów

Po pierwsze musimy scharakteryzować nasze włosy, jeżeli nasza fryzura jest krótka to w zupełności powinna wystarczyć nam mała, poręczna suszarka. Jeżeli jednak nasze włosy są ciężkie, sztywne i trudne do ułożenie to powinna liczyć się przede wszystkim moc suszarki. Tak naprawdę do krótkich włosów będzie odpowiednia każda suszarka, jeśli chcemy na przykład podkręcić krótkie włosy, wybierzemy tą z lodówką. Jednak jeśli chodzi tylko o suszenie i proste ułożenie to zdecydowanie wystarczy nam prosta zwykła suszarka i odpowiednia okrągła szczotka.

Dodatkowe wyposażenie suszarek

  • Dyfuzor- jest niezastąpiony przede wszystkim w kręceniu włosów i układaniu ich w fale.
  • Koncentrator powietrza- skupia ciepłe powietrze na niewielkim obszarze włosów, powodując, że obszar ten bardzo szybko wysycha.
  • Końcówka Spin curl- propozycja przede wszystkim dla pań mających proste włosy i chcących je zakręcić.
  • Filtry do suszarki– chroni on przed dostaniem się do silnika różnego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak włosy, elementy biżuterii, czy pozostałości po kosmetykach do stylizacji włosów.

Suszenie krótkich włosów

Krótkie włosy lubią szczotkę bardziej niż prostownicę. Dlatego też możemy ułożyć włosy za pomocą prostej suszarki do włosów krótkich, chociażby turystycznej oraz szczotki do podkręcania włosów. Jednak dla bardziej wymagających kobiet, świetnym rozwiązaniem będzie suszarko- lodówką. Ta zaś nie tylko wysuszy nam włosy, ale jednocześnie je ułoży. Jest to suszarka z nakładką w kształcie okrągłej szczotki do włosów, przez którą przepływa powietrze. W wygodny sposób podkręcisz nią włosy, bez obawy o ich łatwe uszkodzenie, gdyż temperatura powietrza nie jest bardzo wysoka, przez kilkanaście sekund ogrzewania włosy nie spalą się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here