Sweter z kaszmiru

Kaszmir zaliczany jest to jednego z najbardziej ekskluzywnych gatunków tkanin, cenionych za nienaganny wygląd, wyjątkową miękkość oraz delikatność. Proces jego produkcji zaczyna się we wczesnym okresie wiosennym w Himalajach, gdzie żyją kozy kaszmirskie – zwierzęta, których spodnia część sierści – delikatne i miękkie włosie, zbierana jest jako surowy produkt. W kolejnych etapach poddawany jest on starannej obróbce – praniu, sortowaniu, farbowaniu i suszeniu.

W efekcie tych procesów otrzymujemy przędzę, która jest finalnym materiałem wykorzystywanym do tkania dzianin wykonanych z kaszmiru.

To właśnie ten praco- i czasochłonny proces, jest powodem, dla którego kaszmir zyskał popularność wśród koneserów jakości i luksusu. Doskonale sprawdzi się jako gest we własnym kierunku lub pomysł na ekskluzywny prezent dla niej.

Wśród produktów kaszmirowych jednymi z najchętniej wybieranych są kaszmirowe swetry i blezery. Dzięki procesowi barwienia naturalny kolor wełny, ustępuje miejsca całej palecie unikalnych barw – od bieli, przez lazury, błękity po głęboki granat oraz czerń. Rozpiętość tonacji uzupełniona jest mnogością form, w jakich znajdziemy męskie i damskie swetry kaszmirowe: klasyczne swetry o okrągłym dekolcie, swetry ze stójką, golfy, swetry rozpinane, blezery oraz kamizelki.

Ogromną zaletą produktów wykonanych z kaszmiru jest ich forma i wygląd – z łatwością odróżnimy sweter kaszmirowy od jego syntetycznych krewnych, ale także innych tkanin pozyskanych z naturalnych surowców. Kaszmir jako element garderoby nadaje jej szyku i elegancji, ale spełnia również funkcje praktyczne – jest wyjątkowo miękki, delikatny i ciepły, stając się idealnym kompanem jesiennych i zimowych wieczorów.

Co warto wiedzieć przed zakupem produktów wykonanych z kaszmiru?

Nim przystąpimy do zakupu zweryfikujmy sklep, w których chcemy go dokonać. Mimo tego, że kaszmir jest produktem ekskluzywnym, także w jego przypadku możemy trafić na gorszą jakość i gatunek. Wybierajmy marki, których produkty pochodzą z certyfikowanych upraw, wyróżnionych standardem The Good Cashmere Standard® – to gwarancja doskonałej jakości i trwałości.

Zwróć uwagę na skład – zdarza się, że produkt sygnowany jako „kaszmirowy” ma w swoim składzie zaledwie niewielki ułamek włókien kaszmirowych, uzupełniony syntetykiem bądź wełną. To często produkty oferowane w atrakcyjnych cenach – w ich zakupie nie ma nic złego, dopóki mamy świadomość że nie jest to produkt w 100% kaszmirowy.

Odpowiednia pielęgnacja i przechowywanie – to gwarancja dobrej kondycji i wyglądu garderoby kaszmirowej. Unikajmy prania i suszenia maszynowego (zalecane jest ręczne), wysokich temperatur i mocnych detergentów – w drogeriach znajdziemy liczne produkty dedykowane praniu kaszmiru. Nie warto w tym wypadku szukać drogi na skróty i lepiej zastosować się do instrukcji producentów.

Planując zakup swetra z kaszmiru, czy innego elementu garderoby, który chce się podarować bliskiej osobie, pamiętajmy również o poinformowaniu jej o tym, z czego wykonany jest upominek – kaszmir to unikalna tkanina, którą trudno pomylić, ale zwłaszcza w przypadku tak delikatnych włókien, lepiej przekazać drobną wskazówkę dotyczącą prania i pielęgnacji!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here