Szampony do włosów farbowanych

Zmiana koloru włosów jest poważną decyzją, która wpłynie na zmianę całego wizerunku. Ze względu na panujące trendy, kobiety odchodzą od zwykłego farbowania na jeden kolor, a coraz częściej wybierają rozjaśnianie połączone z farbowaniem, aby uzyskać refleksy, albo włosy w stylu ombre lub sombre. Takie zabiegi mogą zdecydowanie osłabić kondycję włosów, jednak odpowiednia pielęgnacja na pewno pozwoli nam przywrócić ich dawny blask.

Co się dzieje z włosami po farbowaniu?
Podczas zabiegu koloryzacji, struktura włosa nie zostaje naruszona, jednak jest ona znacznie osłabiana. Włosy zaczynają się przesuszać i elektryzować, a następnie łamać się, rozdwajać i wypadać. Dodatkowo bardzo często poddajemy je niewłaściwym zabiegom, takim jak suszenie, prostowanie i lokowanie. Wysoka częstotliwość takich działań ma bardzo negatywny wpływ na stan włosów.

Szampon do włosów farbowanych

Aby zapobiec zniszczeniu się włosów, należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. W tym celu powinniśmy zakupić szampon do włosów farbowanych. Ma on na celu utrzymanie intensywności kolor, nadanie włosom blasku, wzmocnienie ich i odżywienie, a także nawilżenie i regulację gospodarki wodnej skóry głowy. Stosowanie szamponu do włosów farbowanych należy póączyć ze stosowaniem odżywki i maski, najlepiej z tej samej serii. Odżywkę należy nakładać przy każdym myciu włosów, a maskę raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu. Maska lepiej będzie działać, jeśli nałożona na włosy zostanie przykryta folią aluminiową lub ręcznikiem – pod wpływem ciepła składniki odżywcze są lepiej przyswajane przez włosy.

Ranking szamponów do włosów farbowanych

1. L’OREAL VITAMINO SZAMPON DO WŁOSÓW FARBOWANYCH – głęboko nawilża i odżywia strukturę włosów, jest wydajny i ma korzystną cenę.

2. SCHWARZKOPF Szampon do włosów farbowanych – zawiera olejek z orzechów brazylijskich, który odżywia i chroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

3. GARNIER ULTRA DOUX SZAMPON – naturalne ekstrakty zachowują kolor, nadaja blasku i świeżości.

www.takeitizzy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here