szampony koloryzujące

Szampon koloryzujący jest znacznie łagodniejszy niż farba , ponieważ w jego składzie nie znajdziemy amoniaku. Czy jest on dobry do pokrywania siwych włosów lub jakie są jego wady i zalety? Na te i inne zagadnienia postaram się wam odpowiedzieć w tym tekście.

Skład szamponu koloryzującego

szampony koloryzująceSzampony te nie zawierają szkodliwych substancji osłabiających kondycję włosów, są też wolne od utleniaczy. Substancje w nich zawarte nie powodują rozpulchniania oraz zachowują ich wewnętrzna strukturę . Posiadają tez składniki pielęgnujące, dzięki którym zyskują blask oraz miękkość. Umożliwia nam to używanie ich bardzo często, znikome ilości wody utlenionej nie są szkodliwe dla naszych włosów, wiec nie ma jakiś większych przeciwwskazań co do ich stosowania kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Działanie szamponu koloryzującego

Gdy chcemy nadać głębszy ton naszemu naturalnemu kolorowi włosów oraz nieco je odświeżyć szampon koloryzujący będzie idealnym rozwiązaniem. Osoby o blond włosach będą tu w lepszej sytuacji, gdyż ich włosy mogą zostać przyciemnione nawet o dwa tony. Szampony te będą świetne do utrzymania koloru po farbowaniu, co korzystnie wpływa na stan naszych włosów, gdyż nie mają one styczności z amoniakiem i wszelkiego rodzaju utleniaczami. Dzięki czemu nasze włosy na dłużej zachowają zdrową strukturę, oraz swój naturalny blask.

Koloryzacja siwych włosów

Niestety nie mam dla was dobrych wiadomości, szampony te nie za bardzo nadają się do farbowania siwych włosów. Będzie to możliwe jedynie w przypadku gdy takowe nie przekraczają 30% wszystkich farbowanych włosów. Wynika to z tego, że włos siwy pozbawiony jest naturalnego pigmentu. Jedynym skutecznym rozwiązaniem, będzie farba do włosów, jednak trzeba pamiętać, że każda taka operacja osłabia strukturę włosa wiec należy o nie dbać ze szczególną troską.

Zalety i wady

Zalety stosowania szamponów koloryzujących:

  • Delikatny sposób na zmianę koloru włosów, lub utrzymanie go po wielokrotnym farbowaniu,
  • Łagodna formuła nie wpływa na wewnętrzną strukturę włosów i nie narusza ich naturalnej pigmentacji,
  • Brak podrażnień i reakcji alergicznych,
  • Dobre maskowanie odrostów w szczególności gdy kolor szamponu zbliżony jest do naturalnego koloru włosów,
  • Zawarte w nich substancje odżywcze poprawiają ogólną kondycje naszych włosów.

Wady stosowania szamponów koloryzujących:

  • nietrwałość koloru , efekt utrzymuje się od 2 do 3 tygodni,
  • niedostateczne pokrywanie siwych włosów,
  • nie można ich użyć do rozjaśniania pasm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here