Szarość należy do najbardziej stonowanych oraz nienarzucających się barw, dlatego można ją z powodzeniem zastosować w kuchni. Ze względu na swoją uniwersalność, szary chlebak obecny jest w wielu kuchennych aranżacjach. Sprawdza się zarówno w bardziej minimalistycznych stylistkach, jak i wystrojach opartych na wykorzystaniu wielu subtelnie dobranych, ale jednoznacznie wyrazistych elementów.

Szary chlebak jest przede wszystkim niezastąpionym elementem stylu skandynawskiego, doskonale sprawdzając się w formie pięknej ozdoby kuchennego blatu. Wiele szarych pojemników wyróżnia się oryginalnymi kształtami, posiada dodatkowe nadruki czy też nawiązuje swoim designem do stylu retro. Dzięki temu doskonale spełniają w kuchni funkcję dekoracyjną. Należy przy tym pamiętać, że kolor szary jest dość mało wyrazisty. Dlatego warto dopasować szary chlebak do stylu kuchni w taki sposób, żeby dało się go skutecznie wyeksponować i wyróżnić na tle innych elementów wyposażenia.

Dobrze dobrany pojemnik na pieczywo sprawdza się nie tylko jako wyjątkowa dekoracja. Każdy szary chlebak służy przede wszystkim do przechowywania pieczywa, dlatego powinien być przy tym praktyczny i funkcjonalny. Dzięki temu zabezpieczony chleb przez długi czas utrzyma swoją świeżość, nie wyschnie i nie zajdzie pleśnią. Przy wyborze odpowiedniego szarego chlebaka warto więc zwrócić uwagę nie tylko na interesujące wzornictwo, ale również obecność wywietrzników czy funkcjonalnej, rozsuwanej pokrywy ułatwiającej obsługę pojemnika.

www.ulicamotylkowa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here