Pewnie każdy chciałby wstawać z radością i iść do wymarzonej pracy. Jednak większość z nas nie znajduje pracy w swoim zawodzie. Możemy cale życie kształcić się w danym kierunku po to by na końcu skończyć jako kasjer bądź pomocnik kucharza. Czemu tak się dzieje? Czemu tak trudno wykonywać zajęcie które się kocha? Przyczyna tego zjawiska nie leży wyłącznie po stronie rządzących, to po naszej stronie szukajmy większości win.

Zbyt wygórowane oczekiwania

Często jest tak, że przychodzi moda osoba, zaraz po studiach lub w ich trakcie i od razu oczekuje na wstępie wysokich zarobków. Nic złego by w tym jeszcze nie było, gdyby nie fakt, że te osoby prócz wiedzy teoretycznej nic zwykle nie potrafią. Młodzi ludzie sugerują się często zarobkami za granicą i wracając do naszego kraju nie chcą pracować za „grosze”.

Zdobywanie papierków zamiast praktycznych i przydatnych umiejętności

Zdobywanie nowej wiedzy to właściwa droga, jednak wiele osób chodzi na różne szkolenia czy kursy tylko ze względu na papierek, który po nich otrzyma. Zastanówmy się więc czy to w czym się kształcimy to jest to co naprawdę kochamy? Raczej nie będziemy na siłę chodzić na zajęcia, które nas interesują i omawiają nasze pasje. Wybierajmy więc kursy, na które będziemy chodzić z przyjemnością i będziemy chcieli by trwały jak najdłużej.

To nasze życie i nasze wybory

Ile to znamy przypadków, że przy wyborze kierunku studiów czy pracy ktoś słuchał znajomych czy rodziców. Ci drudzy często wręcz narzucają swoje myślenie kierując się często swoją młodością i tym co osiągnęli. Nie zawsze jest to dobre, gdyż rodzice mogą nie do końca rozumieć nasze pragnienia i mimo, że chcą dla nas dobrze w praktyce wyjdzie zupełnie odwrotnie. Słuchajmy więc innych, ale decyzje podejmijmy na spokojnie, to ma być nasz wybór, gdyż nikt za nas tego życia nie przeżyje i to my będziemy musieli użerać się w przyszłej pracy i znosić jej trudy.

http://www.magiaperswazji.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here