Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim atrakcje związane z morzem oraz malownicze wybrzeża. Rybackie wioski oraz potężne porty, znajdujące się w poszczególnych miastach tego kraju, w istocie stanowią najważniejsze atrakcje Skandynawii. Szwecja może pochwalić się jednak i ciekawymi zabytkami, w gronie których potężne twierdze zajmują ważne miejsce. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po Szwecji?
W gronie tych zabytków, które aktywnie promują biura podróży, znajduje się potężna twierdza w Karlskronie. Zaplanowanie wycieczki na jej teren nie jest zbyt trudnym zadaniem, gdyż z Gdyni do tego szwedzkiego miasta można się dostać promem bez problemów. Można też skorzystać z ofert, którymi biura podróży zachęcają nas do odkrywania piękna państw skandynawskich. Karlskrona w ofertach takich zajmuje ważne miejsce. Wprawdzie to tutejsza stocznia oraz Muzeum Morskie są zazwyczaj głównym celem wycieczki, jednak i tutejsza twierdza cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony turystów.
Twierdza w Karlskronie to obiekt, który z pewnością zasługuje na zainteresowanie ze strony turystów. Już sam fakt, że można się do niej dostać statkiem wypływającym z portu wojennego, jest wielką atrakcją dla wielu turystów. Sama twierdza też zachwyca. Wzniesiona w XVII wieku, zachwyca m. in. potężnymi szańcami. Ciekawie prezentuje się też główny budynek twierdzy, pełniący obecnie rolę luksusowego hotelu. Na terenie twierdzy znalazło się też miejsce na utworzenie placówki muzealnej, w której prezentowany jest m. in. sprzęt wojskowy oraz urządzenia, dzięki którym można było nasłuchiwać, skąd nadlatują samoloty wroga.

http://www.turistiko.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here