trawnik na wiosnę

Często w okresie zimowym zapominamy o pielęgnacji swojego trawnika, bo jest przysypany śniegiem i niepotrzebne jest stosowanie jakichkolwiek dodatkowych środków czy sposobów jego utrzymania. Jednak gdy zbliża się wiosna, warto zadbać o nasz trawnik, aby mógł wyrosnąć jak najładniejszy i cieszyć nasze oko aż do nadejścia kolejnej zimy. Jeśli będziemy o tym pamiętać, przygotujemy nasz trawnik na wiosnę zanim będzie za późno i zanim zacznie nierówno i nieestetycznie rosnąć.

Od czego zacząć przygotowania?

O nasz trawnik po zimie powinniśmy zacząć dbać kiedy miną ostatnie przymrozki, ale zanim jeszcze trawa zacznie rosnąć. Mniej więcej już pod koniec lutego możemy zacząć przygotowywać trawnik na wiosnę, ale przyglądajmy się prognozom pogody, by nie zniszczyła naszych starań. Zacząć można od udrożnienia gleby, a robimy to nakłuwając jej powierzchnię – na przykład widłami. Dzięki temu zabiegowi do gleby dotrze więcej powietrza, dzięki czemu będzie bardziej spulchniona. Warto też zbadać pH gleby i w razie czego odkwasić ją za pomocą wapna – nie róbmy tego jeśli trawa na wiosnę zaczęła już rosnąć, bo w tej sposób możemy zniszczyć trawnik. Jeżeli zgłębimy swoją wiedzę w tym temacie, to z pewnością będziemy wiedzieć jak najlepiej przygotować trawnik na wiosnę.

Nie bój się pomocy specjalistów.

Nie każdy musi być ekspertem w dziedzinie pielęgnacji trawnika na wiosnę, więc jeżeli nie wierzymy w swoje możliwości i nie chcemy narażać się na zniszczenie naszego trawnika, to czasem lepiej zastanowić się czy nie chcemy tego zadania powierzyć specjalistom. Profesjonalne firmy ogrodnicze zatrudniają u siebie prawdziwych fachowców z doświadczeniem, którzy posiadają wiedzę o tym jak zadbać o trawniki na wiosnę. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić czy nieumiejętnie przeprowadzone zabiegi nie zniszczą naszej trawy zamiast ją odżywić. Oczywiście za taką usługę musimy zapłacić, ale czasem warto jest zainwestować w pewność, że nasz trawnik zostanie jak najlepiej przygotowany na nadejście wiosny. Warto również sprawdzić wszelkie możliwe oferty, bo jest ich naprawdę dużo i po porównaniu, może okazać się, że wcale nie musimy zapłacić tak dużo i zatrudnienie specjalisty może nam się zwyczajnie opłacać.

Oceń swoje możliwości.

Sami musimy ocenić czy jesteśmy w stanie w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie, przygotować nasz trawnik na wiosnę. Możemy oczywiście szukać sami informacji w Internecie, pismach branżowych lub w specjalistycznych poradnikach i może okazać się, że pielęgnacja naszego wiosennego trawnika nie jest tak trudna i możemy zająć się tym sami. Jeżeli jednak chcemy skorzystać z fachowej pomocy, to miejmy na uwadze, że wcześniej musimy zrobić dokładne rozeznanie rynku, aby wybrać najlepszych specjalistów w tej dziedzinie, którzy zadbają, by nasz trawnik na wiosnę prezentował się nienagannie.

wiosenny trawnik potrzebuje pielęgnacji

Wiemy już jak ważne jest dbanie o trawnik na wiosnę. Warto się przyłożyć do tego zadania, aby piękna trawa w naszym ogrodzie zawsze przypominała nam o tym, że mamy swoje miejsce na ziemi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here