body dla niemowląt

Kompletowanie wyprawki dla nowo narodzonego dziecka wydaje się łatwe, aczkolwiek wcale tak nie jest. Dlaczego? Ponieważ do wyboru obecnie rodzice mają tyle rzeczy i nie zawsze są oni pewni, co dokładnie powinno znaleźć się w takiej wyprawce.

Zanim zaczniemy przegląd ubrań, warto zdać sobie sprawę z jednej, bardzo istotnej rzeczy. Otóż nie można przesadzać z ilością zakupionych rzeczy. Nadmiar jest szkodliwy i może to doprowadzić do tego, że w domu będziemy mieli pozostałości, których dziecko nie zużyje. Przykładem mogą być chociażby pieluchy. Nie warto ich kupować za dużo, ponieważ maluch rośnie w tempie ekspresowym i już niedługo słynne „jedynki” mogą mu być za małe.

Wyprawka powinna być kompletowana z głową. Tyczy się to również ubranek. Body kopertowe 56 są bardzo wygodne i praktyczne, ale nie należy ich kupować w nadmiernej ilości. Kilka sztuk, np. 10 i to wszystko. Zawsze mama i tata będą mieli takie bodziaki na przebranie, a w tym czasie zdążą już wyprać te, które się zabrudziły. Poza tym warto kupić body niemowlęce nie tylko z krótkim, ale również z długim rękawem.

Kupując ubranka zawsze należy uwzględnić porę roku w jakiej narodzi się dziecko. Czy będzie to lato, czy też środek zimy? Jak łatwo się domyślić w środku zimy raczej nie będą potrzebne maluchowi body z krótkim rękawem. Te można zostawić na lato, kiedy dziecko będzie już nieco większe. Oprócz tego, że kupimy body dla niemowląt do wyprawki, nie zapominajmy o tym, że dziecko będzie potrzebowało również innych ubranek, jak chociażby spodenki, czy też spódniczki dla dziewczynek. Tak, takie małe księżniczki również mogą mieć już swoje pierwsze kreacje, aczkolwiek nie musimy przesadzać ze strojeniem takich maluchów. Oprócz tego na pewno przydadzą się również bluzeczki z długimi rękawami, sweterki oraz bluzy zapinane na zamek z kapturem.

Pamiętajmy o tym, aby ubrania kupować zgodnie z porą roku, jaką mamy za oknem. I nie warto kupować ich w wielkiej ilości, aby dziecko zdążyło wszystko założyć w swoim życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here