usta po kwasie hialuronowym

Wypełnienie ust kwasem hialuronowym jest bezbolesne, jednak może wiązać się z pewnym dyskomfortem, dlatego istnieje możliwość znieczulenia miejsc specjalnym preparatem znieczulającym. Częste opalanie się czy palenie tytoniu przyspiesza wchłanianie wypełniacza i skraca czas występowania rezultatu. Na długość utrzymywania się efektu mają również wpływ przyjmowane leki, choroby towarzyszące oraz wiek. Bardzo często wypełnianie warg preparatem z kwasem hialuronowym wykonuje się aby je nawilżyć, delikatnie wyrównać asymetrię warg, odmłodzić, czy sprawić aby były pełniejsze. Średnia cena takiego zabiegu wynosi 700- 1200 złotych. Dodatkową zaleta jest to, że utrzymuje się on około 8-10 miesięcy. Wart jest więc, aby się na niego zdecydować. Pamiętajmy również o tym, aby znaleźć odpowiedni salon, w którym taki zabieg zostanie wykonany profesjonalnie. Specjalistka powinna udzielić nasz szczegółowych informacji i porad odnośnie samego kwasu, jak również jego ilości konkretnie do naszych ust, a także na temat pielęgnacji po zabiegu.

usta po kwasie hialuronowymKwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym wypełniaczem. Obecnie coraz więcej pań się na niego decyduje. Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra zachowuje swoją elastyczność i jędrność. Każdego dnia około 30% ulega rozpadowi, a jego miejsce zajmują nowe cząsteczki.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Przy pomocy preparatów kwasu hialuronowego w zależności od naszych potrzeb możemy poprawić stan naszych ust:

  • bardzo powiększyć lub tylko nieznacznie uwydatnić usta,
  • poprawić kontur,
  • nawilżyć czerwień wargową,
  • podnieść opadające kąciki ust,
  • usunąć zmarszczki wokół ust i w rezultacie je odmłodzić.

Pielęgnacja ust po kwasie hialuronowym

Przez kilka godzin bezpośrednio po zabiegu nie można rozciągać ust ani wykonywać intensywnej mimiki. Natomiast w ciągu kilku najbliższych dni nie wolno doprowadzać do kontaktu ust z ciepłem, trzeba unikać ekspozycji na słońce. Dodatkowo powinno pamiętać się również, że nie powinniśmy odwiedzać gabinetu dentystycznego, siłowni, basenu. Możemy również wykonywać masaż ust, polecony przez specjalistkę.

Skutki uboczne

Jak podczas każdego zabiegu, również po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym mogą wystąpić skutki uboczne. Mogą być to między innymi: zaczerwienienie i opuchlizna w miejscu zastrzyku, a także miejscowy ból. Nie musimy się jednak martwić ponieważ wszystkie te skutki powinny ustąpić po kilku dniach, jak tylko nasze tkanki przyzwyczają się do tego, że zostały zmienione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here