uzupełnianie rzęs

Obecnie sztuczne rzęsy, a raczej sama ich aplikacja jest bardzo popularna. Salony kosmetyczne ciągle wymyślają coraz to nowe metody przedłużania rzęs. Producenci natomiast wprowadzają na rynek coraz to nowsze rodzaje rzęs, kolory i długości. Pamiętajmy jednak, że warto jest zaczerpnąć informacji szczegółowej informacji na ich temat. Chociażby dlatego, że nie są one stałe. Co 3-5 tygodni musimy je także uzupełniać. Co oczywiście wiąże się z dodatkowym kosztem. Aby przedłużyć rzęsy musimy poświęcić przynajmniej godzinę, czasem dwie.

Co ile trzeba uzupełniać rzęsy

uzupełnianie rzęsNajczęściej rzęsy powinno uzupełniać się średnio co trzy tygodnie. Zależy to przede wszystkim od tego jak szybko gubimy swoje naturalne rzęsy. Jeśli ubytek jest bardzo widoczny to w takim wypadku powinnyśmy jak najszybciej udać się na uzupełnianie rzęs. Koszt uzupełniania w zależności od rodzaju metody przedłużania wynosi średnio około 100 złotych. Oczywiście każda klientka ma prawo sama zadecydować jak często będzie uzupełniać rzęsy. Warto jednak każdej z nich dać jasną informację, po ilu tygodniach będą musiały zapłacić jak za założenie.

Uzupełnianie sztucznych rzęs

Samo uzupełnianie rzęs nie polega tylko na tym, że stylistka dokleja nam już zgubione rzęsy. Podczas uzupełniania zdejmujemy odrośnięte rzęsy oraz wypełniamy te nowo narodzone i już dorosłe. Profesjonalistka przede wszystkim powinna się skupić na czyszczeniu obszaru między sztucznymi rzęsami. Mimo mycia oczu oraz stosowania zasad higieny zawsze między rzęsami znajda się zgromadzone jakieś zanieczyszczenia.

Pielęgnacja przedłużonych rzęs

Przez pierwsze 48 godzin po zabiegu zabroniony jest kontakt oczu z wodą, aby nasze rzęsy mogły się odpowiednio utwardzić. Dodatkowo koniecznie pamiętajmy, że kosmetyki w okolicach oczu stosujemy bardzo ostrożnie, nie robimy w tym czasie absolutnie żadnych zabiegów kosmetycznych na twarz oraz takich, które mogą podrażnić oczy. Po upływie 48 godzin po aplikacji nie stosujemy tłustych kremów w okolicy oczu, unikamy kosmetyków, które są wodoodporne. Na przykład dlatego, że znajdują się w nich substancje, które mogą wpłynąć na rozpuszczenie kleju do rzęs. Obecnie możemy nabyć kosmetyki, które są przeznaczone do przedłużonych rzęs. Najlepiej używać płynu micelarnego lub letniej wody. Rzęsy myjemy wodą z dodatkiem mydełka lub delikatnego żelu do mycia( najlepiej dla dzieci) aby oczyścić je z zabrudzeń i tłuszczu. Nie powinnyśmy także pod żadnym pozorem trzeć oczu, ani spać twarzą w poduszce. Będzie to miało bardzo duży wpływ na gubienie rzęs.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here