Moda na zdrowe odżywianie oraz używanie certyfikowanych produktów dość sprawnie funkcjonuje obok trendu związanego z żywnością przetworzoną czy też kosmetykami o wątpliwym składzie. Choć przyzwyczajenia konsumenckie zmieniają się dość szybko i nie zawsze związane są na przykład z chorobami czy też alergiami, to produkty hipo-, bio-, eko-, vege- coraz lepiej radzą sobie na rynku. Powstają nowe sklepy, a sieciówki wydzielają przestrzeń dla zdrowszej żywności czy też kosmetyków. Wszystko w imię dbania o zdrowie i kondycję oraz bardziej świadomych wyborów. Nikogo bowiem nie dziwi już widok osoby skrupulatnie analizującej listę składników, a przydatne aplikacje na smartfony podpowiadają, co może nam zaszkodzić.

Świadomość konsumencka

To nie jest fanaberia, gdy sięgamy po produkty najlepsze z możliwych. Wiele osób z problemami skórnymi, alergiami czy też różnego rodzaju nietolerancjami jest w pewien sposób uzależnionych od oferty, jaką ma ANWEN – sklep hipoalergiczny24.pl, ale warto zauważyć, że moda na stosowanie kosmetyków pozbawionych sztucznych dodatków, parabenów czy też konserwantów jest coraz bardziej popularna u osób, które wcale nie musiałyby sięgać po kosmetyki z tej półki. Przekonuje oczywiście wykorzystanie lepszych składników, certyfikaty instytutów zewnętrznych oraz troska o środowisko naturalne i skórę.

Alergicy doskonale wiedzą, że nazwanie produktu hipoalergicznym wcale nie świadczy o jego bezpieczeństwie. Po pierwsze, nie ma wytycznych, czego taki kosmetyk nie może mieć a równego rodzaju oznaczenia czy certyfikaty przyznawane są na podstawie różnych kryteriów. Po drugie, każda skóra jest inna, więc osoby mające problem z wyborem produktów powinny szczególnie uważnie czytać ich skład oraz wykonać próbę uczuleniową. Praktyka pokazuje, że nawet naturalne składniki mogą wywołać podrażnienia. Warto jednak pamiętać, że w dziale z kosmetykami czy żywnością hipoalergiczną znajdziemy już wyselekcjonowane produkty, które są produkowane w oparciu o najwyższe standardy, a potencjalne alergeny są skutecznie oznaczane. Na opakowaniu znajdziemy również ważne informacje o niestosowaniu kosmetyku na zwierzętach oraz o ewentualnym stosowaniu składników odzwierzęcych.

Najważniejsza jest etykieta

Wykorzystanie ekologicznych i sprawdzonych składników to jedna z najważniejszych zalet produktów hipoalergicznych. Wśród nich znajdziemy zarówno produkty bezpieczne dla dzieci, jak i dorosłych. Praktyka pokazuje, że im krótsza lista składników, tym ryzyko niepożądanej reakcji jest mniejsze. Co najważniejsze, kosmetyki i chemia domowa z takich półek pozbawione są substancji zapachowych i barwiących, które najczęściej wywołują podrażnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here