Wakacje za granicą.

Planując wyjazd na urlop latem 2019 roku większość z nas rozpatruje przede wszystkim opcje podróży zagranicznej. Wprawdzie mamy w Polsce wiele miejsc niezwykłych, ale wykupienie wycieczki czy wczasów zagranicznych daje stuprocentową pewność trafienia na dobrą pogodę. W ubiegłym sezonie w naszym kraju było bardzo ciepło i opalanie się nad Bałtykiem było równie przyjemne jak na Wyspach Kanaryjskich. Ale zbyt wysokie temperatury wywołały rozwój groźnych bakterii – sinic, co uniemożliwiło kąpiele morskie. Wiele osób tłoczących się na plażach w nadbałtyckich kurortach nie mogło wejść do wody nawet gdy temperatura powietrza sięgała niemal czterdziestu stopni. Należy się spodziewać, że w tym sezonie wzorem lat ubiegłych wakacje za granicą będą opcją najczęściej wybieraną przez klientów polskich biur podróży.
W ubiegłym sezonie wakacje za granicą Polacy spędzali przede wszystkim w Grecji, Turcji, Bułgarii, Hiszpanii, Egipcie, Albanii, Tunezji, Hiszpanii. Wielu rodaków we własnym zakresie wybiera się na urlop do Chorwacji i do Włoch.
Aby nasze wakacje za granicą były udane warto przygotować się do nich dobrze a przygotowania najlepiej zacząć już dzisiaj. Warto przejrzeć oferty touroperatorów – właśnie zimą można dokonać bardzo korzystnych cenowo rezerwacji na wypoczynek letni. Oferty w formule first minute cieszą się coraz większą popularnością i przynoszą znaczne oszczędności.
Planując wyjazd trzeba się dobrze zastanowić nad wyborem formy wypoczynku. Osoby mało aktywne, lubiące opalanie i kąpiele w basenie czy w morzu najlepiej niech pojadą na wczasy z opcją wyżywienia all inclusive lub all inclusive ultra. Ta druga opcja jest znacznym rozszerzeniem znanego wszystkim all inclusive. Obok pełnego wyżywienia i dostępu do napojów wypoczywający korzystający z tej opcji mają wiele darmowych usług hotelowych, spa, rozrywek, sportów i tym podobnych atrakcji.
Turyści lubiący poznawanie nowych miejsc, kultur, zabytków przeszłości powinni wybrać wycieczki objazdowe lub pobyt łączący wycieczkę objazdową z pobytem w kurorcie. Dzięki takiej formule można spędzić część urlopu na intensywnym i dość męczącym podróżowaniu po kraju, a kilka ostatnich dni przeznaczyć na wypoczynek w luksusowym hotelu na wybrzeżu oceanu czy morza.
Można również wykupić wczasy tematyczne – poleca się je tym wszystkim, którzy również podczas urlopu lubią się uczyć. Można na wczasach nauczyć się nurkować, jeździć konno, skakać ze spadochronem, przygotowywać sushi czy nauczyć się zasad kaligrafii japońskiej. Tylko wyobraźnia (no i czasem fundusze) są ograniczeniem przy wyborze rodzaju wypoczynku.
Wybierając kierunek wyjazdu warto sprawdzić informacje umieszczane na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Tam w specjalnej zakładce dla wyjeżdżających Polaków są informacje dotyczące zagrożeń w kraju do którego się wybierają. Na stronie MSZ można również zarejestrować swój wyjazd – szczególnie poleca się dokonanie rejestracji przez tych, którzy organizują wyjazd we własnym zakresie i jadą w miejsca odległe i niebezpieczne. W razie potrzeby służby konsularne będą mogły szybciej skontaktować się z turystą z Polski, który poinformował o swoich zamiarach.

www.czas-wakacji.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here