Wczasy nad morzem

Wybierając miejsce, do którego pojedziemy na wczasy, wiele osób preferuje wakacje nad morzem. Dlaczego morze? Wielu z nas uwielbia leżeć na plaży, wdychać morską bryzę, spacerować po molo, czuć na twarzy lekki wietrzyk, podziwiać krajobrazy i piękne fale…
Wakacje nad morzem są dobrym pomysłem w zasadzie dla każdego – dla par, dla rodzin z dziećmi, dla seniorów. Każdy z nich znajdzie tutaj spokój i zrelaksuje się.
Na początku trzeba wybrać miejscowość nadmorską, do której chcemy pojechać. Jeśli lubimy duże miasta, pomyślmy o Ustce, Kołobrzegu, Gdańsku, Sopocie, Międzyzdrojach, Łebie… Jednak w tym przypadku musimy liczyć się z tym, że w okresie letnim te miejsca bywają bardzo zatłoczone. Te przepiękne miasteczka odwiedza bardzo wielu Polaków, ale nie tylko! Także turyści z zagranicy doceniają piękno polskiego morza. Plaże w tych miastach są ogromne i przeważnie w sezonie zatłoczone. Jeśli jednak nie mamy nic przeciwko temu, to możemy wybrać się w te rejony.
Wakacje nad morzem to nie tylko leżenie na plaży. Jest przecież tyle cudownych miejsc do odwiedzenia, tyle widoków do zobaczenia…
Możemy skorzystać z usług przewodników, którzy oprowadzają po danym mieście i opowiadają jego historię. Ta opcja jest dobra dla grup zorganizowanych oraz dla osób, które interesują się historią danego miejsca.
Kolejną atrakcją może być rejs statkiem. Jest on bardzo popularny – turyści wręcz nie wyobrażają sobie bez tego wakacji nad morzem! Nie każdy jednak może popłynąć statkiem, gdyż może czuć się źle podczas kołysania. Wtedy lepiej zrezygnować z tej atrakcji.
Wakacje nad morzem są z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Dla osób lubiących piękne widoki dobrym pomysłem jest wejście na latarnię morską, która znajduje się w wielu miastach. Bilety są niedrogie, a widok z góry zapiera dech w piersiach i sprawia, że możemy podziwiać całe miasto z lotu ptaka, a także bezkresne morze.
Można także zwiedzić piękne stare kościoły, kaplice. Każde z tych miasteczek ma uroczy rynek, na którym znajduje się mnóstwo kawiarni, restauracji, budek targowych, na których znajdziemy różne pamiątki.
Jak widać wakacje nad morzem nie będą z pewnością nudne. Pozostaje tylko wybór miasta, poszukanie noclegu i dojazd odpowiednim transportem. Najczęściej turyści dojeżdżają samochodami, jednak grupy zorganizowane korzystają też z autokarów lub pociągów.
Wśród ofert noclegowych można wybierać bez końca – hotele, motele, pensjonaty, domki wczasowe, wynajem pokoju u mieszkańców miasta… Dla osób ceniących oszczędność najlepszy będzie wynajem pokoju lub pobyt w niewielkim motelu. W końcu całe dnie turyści spędzają na powietrzu, dlatego wcale nie trzeba korzystać z tych najbardziej luksusowych i najdroższych opcji. Chyba, że kogoś na to stać i pragnie mieć dodatkowe udogodnienia, typu basen, sauna, bar hotelowy, kręgle, bilard… Wszystko zależy od własnych oczekiwań i tego, ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na wakacje nad morzem.
Polski Bałtyk jest piękny i każdego roku oblegany przez wczasowiczów.

www.weuropie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here