Wielka kasa w małym mieście.

W dzisiejszych czasach liczba osób chcących spróbować swoich sił w biznesie stale rośnie. I nie mówimy tu tylko o osobach marzących o własnym biurowcu i limuzynie z kierowcą, ale w dużej mierze o przeciętnych ludziach, chcących zapewnić swojej rodzinie dobry byt, i być na swoim. Wizja bycia swoim własnym szefem i prowadzenia swojej własnej firmy kusi wiele osób, ale jak pokazują statystyki, zaledwie niewielki odsetek firm, które otwierają się w naszym kraju, odnosi jakiś sukces.

Jeśli zapytalibyśmy ludzi, którzy odnieśli biznesowy sukces, jakie są najważniejsze czynniki mające wpływ na powodzenie, zdecydowana większość wymieniłaby pomysł na biznes jako jeden z najważniejszych czynników. I tutaj wiele osób zniechęca się na samym początku. Problem ten jak pokazują badania, zdaje się dotyczyć szczególnie mieszkańców małych miejscowości. Dobry pomysł na własny biznes w małym mieście to dla wielu osób problem, z którym nie są w stanie sobie poradzić.

Wiele osób zapomina jednak, że małe miejscowości mają też swoje zalety, także pod względem biznesowym. W dużych miastach Polski, niezależnie od tego, w jakim biznesie chcielibyśmy spróbować swoich sił, zawsze trafimy na konkurencję. Oczywiście, większe miasta to większa liczba potencjalnych klientów, i większa liczba potrzeb, jakie można zaspokoić. Jednak z roku na rok jest coraz trudniej młodym przedsiębiorcom znaleźć oryginalny pomysł na biznes, w którym konkurencja nie byłaby liczna i silna. W małych miejscowościach z drugiej strony można znaleźć dziedziny, w których konkurencji jako takiej praktycznie nie ma. Dla przykładu, o ile w dużych miastach liczba salonów fryzjerskich potrafi być naprawdę przytłaczająca, o tyle w małych miejscowościach czasami jest jeden, a można znaleźć i miejscowości gdzie nie ma ani jednego. Przykłady można by mnożyć, więc pole do popisu dla młodych przedsiębiorców jest naprawdę szerokie. Innym przykładem może być komunikacja. W naszym kraju wciąż jest wiele małych miejscowości, które nie mają dobrych połączeń komunikacyjnych z większymi miastami. Dojazd do pracy komunikacją miejską bywa w takich miejscach uciążliwy. Jest to oczywista okazja dla wszystkich tych, którzy szansy na powodzenie upatrują w branży transportowej.

Mimo że wiele małych firm upada, nie dając sobie rady, naprawdę warto próbować. Jeżeli mamy odpowiednią dawkę motywacji i zdolność do analizowania, jakie potrzeby w naszej miejscowości wciąż wymagają zaspokojenia, pomysł na własny biznes w małym mieście wcale nie musi być czymś nierealnym. Należy pamiętać także o tym, że otwierając własną firmę w małej miejscowości, robimy coś naprawdę pożytecznego. Takie działania rozwijają te małe miejsca, polepszając standard życia ludzi, dają pracę i przybliżają do większych miast. Wszędzie tam, gdzie rozwija się biznes, pojawiają się nowi ludzie i nowe możliwości. Dlatego też bardzo wielu tych, którym udało się rozwinąć dobrze prosperująca firmę w takich miejscach, może cieszyć się satysfakcją, że dzięki ich działaniom poprawił się byt nie tylko ich, ale także innych mieszkańców.

www.batfinanse.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStudia prawnicze Warszawa
Następny artykułPraca w UK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here