Papryka słodka i ostra – właściwości odżywcze i zdrowotne
Świeża papryka ma słodkawy smak, składa się głównie z wody, kilka procent stanowią węglowodany i niewielka ilość białka i tłuszczu. Jest bardzo mało kaloryczna. Stanowi jedno z najbogatszych źródeł witaminy C, zawiera również witaminę B6, K1, kwas foliowy, witaminę E i beta-karoten. Natomiast ostra papryka może wspomagać odchudzanie gdyż kapsaicyna którą zawiera hamuje apetyt i podkręca tempo spalania tkanki tłuszczowej.

Klamry na wrastające paznokcie
Schorzenie wrastającego paznokcia polega na wbijaniu się płytki paznokcia w otaczający go wał. Czasami towarzyszy temu krwawienie lub wyciek ropy. Czasem ból jest tak silny że utrudnia chodzenie. Aby wyleczyć wrastający paznokieć należy założyć specjalna klamrę. Klamra wykonana ze stali chirurgicznej zmienia tor wzrostu paznokcia, potocznie mówiąc wyciąga go z wału paznokciowego.Dzięki klamrom możemy poczuć szybką ulgę w tej nieprzyjemnej dolegliwości. Najlepiej klamrę założyć u podologa.

Jazda na rowerze – Ile kalorii można spalić jadąc rowerem?
Jazda na rowerze zaliczana jest do aktywności areobowych, a więc polecane osobom pragnącym pozbyć się nadmiaru masy ciała. Średnio w ciągu jednej minuty jazdy spalane jest 5-10 kcal. Liczba spalonych kalorii zależna jest od masy naszego ciała, tempa jazdy a także ukształtowania terenu po którym jeździmy. By jeżdżenie na rowerze było dla nas nie tylko rekreacyjną przejażdżką ale sposobem na walkę ze zbędnymi kilogramami, powinniśmy podczas jazdy się trochę zmęczyć.

www.pustelnica.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here