Jest jednym z ciekawszych miast na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, na terenie którego turyści z pewnością nudzić się nie będą. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po tak pięknym mieście, jakim jest Włocławek? Jakie zabytki i atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Leżący nad Wisłą Włocławek to gród mogący się pochwalić długą historią. To jedno z najstarszych miast w Polsce, a jego początków szukać można w okresie wczesnego średniowiecza. W 1123 roku Włocławek awansował, stając się stolicą biskupstwa kujawskiego, a w połowie XIII wieku zyskał oficjalnie prawa miejskie. Dziś jest to ważny ośrodek przemysłowy, kojarzonym głównie z energetyką oraz z zakładami chemicznymi. Warto jednak pamiętać, że cennych zabytków i atrakcji tu nie brakuje. Dzięki nim wciąż można poznawać na nowo dzieje Włocławka. Na co warto zwrócić uwagę w czasie wycieczki?
Plac Kopernika, przy którym skupiły się najstarsze zabytki miasta, gotycka katedra, w której znajdują się cenne witraże z XIV stulecia – oto atrakcje, którym w czasie zwiedzania Włocławka z pewnością warto się uważniej przyjrzeć. Gotycki kościół św. Witalisa z początków XIV wieku oraz zespół klasztorny franciszkanów to kolejne zabytki, obok których nie można przejść obojętnie. Dumą miasta mogą być też znajdujące się na jego terenie placówki muzealne. Miłośników lokalnej historii z pewnością oczaruje Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej oraz Browar Bojańczyka z XIX wieku, który po rewitalizacji świetnie radzi sobie jako centrum kultury.

www.magazyn-turysty.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here