Obecny kanon urody kobiet, obowiązujący w krajach Europy Zachodniej, jest bezlitosny dla owłosienia na nogach, pod pachami i w okolicach bikini. Panie, chcące uchodzić za zadbane, wszelkimi metodami starają się usunąć włoski z miejsc, w których są one zbędne. Jeżeli chce się uzyskać efekt idealnie gładkiego ciała na zawsze, warto zdecydować się na depilację laserową.

Kiedy warto wybrać depilację laserową?

Depilacja laserem pozwala pozbyć się problemów ze zbędnym owłosieniem na długi czas. Dzięki tej metodzie można zapomnieć o wrastających włoskach, podrażnieniach i pojawianiu się stanów zapalnych mieszków włosowych. Wskazaniem do przeprowadzenia depilacji laserowej jest przede wszystkim posiadanie grubego i ciemnego owłosienia. Odrastające włoski są widoczne bardzo szybko, a ich końce są silnie kłujące. Ponadto laser pozwala pozbyć się zbędnych włosków u kobiet cierpiących na hirsutyzm.

Depilacja laserowa bikini jest polecana paniom, które często skarżą się na podrażnienia skóry w okolicach intymnych. Częste golenie włosków na wzgórku łonowym i w bikini głębokim prowadzi do mikrourazów, które mogą stać się późniejszą przyczyną poważniejszych stanów zapalnych. Usunięcie włosków z bikini za pomocą lasera pozwala pozbyć się przykrego problemu – kobieta czuje się dzięki temu pewniejsza siebie i ma więcej odwagi w kontaktach intymnych.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Zanim przystąpi się do depilacji laserowej, powinno się dokładnie umyć i ogolić wybraną część ciała. Osoba przeprowadzająca zabieg nałoży następnie krem znieczulający na skórę, dzięki czemu pacjentka nie będzie odczuwała silnego bólu, z powodu kontaktu skóry z wiązką lasera. Niestety, kobieta może odczuwać dyskomfort, pomimo zastosowania kremu. Zdarza się też, że panie o niskim progu bólu, korzystające z depilacji laserowej bikini, skarżą się na lekką bolesność zabiegu.

Laser wysyła promień, który wchłaniają pigmenty w mieszkach włosowych. Tym samym dochodzi do ich zniszczenia, a włosy przestają odrastać. Laserowe usuwanie owłosienia jest wykonywane wyłącznie w salonach kosmetycznych. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od powierzchni ciała, z jakiej jest usuwane owłosienie, oraz od gęstości włosków. Depilacja twarzy może trwać kilka minut, podczas gdy zabieg usunięcia zbędnych włosów z nóg nawet do kilku godzin. W czasie zabiegu kobieta leży na plecach i ma założone ochronne okulary. Po zabiegu skóra w miejscu depilacji jest zaczerwieniona, a niekiedy również spuchnięta. Dolegliwości te powinny jednak zniknąć w ciągu 24 godzin. W tym okresie zabronione jest stosowanie na skórę kremów i balsamów do ciała.

Skuteczność depilacji laserowej

Efekty depilacji laserowej są kwestią indywidualną, jednak w celu usunięcia całego owłosienia konieczne jest przeprowadzenie 3-8 zabiegów. Mniej zabiegów wykonuje się u kobiet z jasną karnacją i ciemnym owłosieniem, gdyż melatonina w cebulkach włosowych szybciej absorbuje wiązkę lasera, a więcej – u pań z ciemniejszą skórą i ciemnymi włoskami. Najmniej efektywne jest usuwanie jasnego owłosienia u kobiet z bladą skórą.

Ponadto, po zabiegu część włosów znajdujących się w fazie uśpienia pozostanie na ciele. Gdy włoski zaczną rosnąć, laser będzie mógł je usunąć, dlatego niezbędne jest powtórne odwiedzenia gabinetu kosmetycznego. Kolejne wizyty odbywają się w kilkutygodniowych odstępach.

Depilacja laserowa cena w renomowanych salonach kosmetycznych

Cennik depilacji laserowej kształtuje się odmiennie dla każdej części ciała. Można jednak przyjąć, że usunięcie włosków z nóg to wydatek od 200 do 500 złotych za jedną sesję. Łącznie koszt depilacji laserem może sięgnąć do 2-3 tysięcy złotych, jednak jej efekty zadowolą każdą kobietę mającą trudności z usuwaniem owłosienia innymi metodami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here