Wszystko o ścianach szklanych przeciwpożarowych

Ściany szklane przeciwpożarowe wykorzystuje się głównie w biurach, budynkach użyteczności publicznej, a także w domach. Są nie tylko ciekawym pomysłem na aranżację wnętrza, ale również ważnym elementem systemu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Jak działają ściany szklane przeciwpożarowe?

Specjalna konstrukcja szklanych ścian przeciwpożarowych pozwala ograniczyć ewentualne rozprzestrzenianie się poza określoną strefę. Mogą posiadać one różną odporność ogniową. Odpowiada ona czasowi ochrony przed wysoką temperaturą. Ściany szklane przeciwpożarowe ograniczają rozprzestrzenianie się płomieni w pomieszczeniu. Blokują także przedostawanie się ciepła do innych miejsc, które nie zostały objęte pożarem.
Ścianki, które są prawidłowo zaprojektowane i dokładnie wykonane, nie pękają pod wpływem wysokiej temperatury. Dzięki temu gaz lub ogień nie mogą się wydostać z pomieszczenia.

Jakie zalety mają ścianki przeciwpożarowe ze szkła?

Ściany przeciwpożarowe, wykonane ze szkła, to połączenie elegancji, nowoczesności i funkcjonalności. Oprócz tego, że skutecznie zabezpieczają rozprzestrzenianie się ognia, powodują, że pomieszczenia wydają się większe. Ścianki te maja również właściwości izolujące akustycznie, wydzielają także miejsca do pracy oraz odpoczynku. Doskonale także komponują się z wnętrzami nowoczesnymi, minimalistycznymi.

Montaż ścian szklanych przeciwpożarowych

Szklane ściany przeciwpożarowe najczęściej montowane są w biurach. Ich montaż jest łatwy i szybki. Dostosować je można do każdego pomieszczenia przy pomocy specjalnych profili aluminiowych, które dostać można w szerokiej gamie barw.
Za pomocą wąskich i cienkich profili uzyskać można duże przeszklenia. Dzięki temu w pomieszczenie zyskuje więcej światła, a także wizualnej przestrzeni. Przeszklone ściany wyposażyć można w drzwi tradycyjne aluminiowe oraz nowoczesne drzwi całoszklane lub okna podawcze.
Przeszklenia mogą być matowe, selektywne lub przezroczyste.
Wszystkie profile i ściany przeciwpożarowe mają nowoczesny design, a to wzbogaci i uatrakcyjni wnętrze. Możliwości aranżacji pomieszczenia, przy użyciu ścian szklanych przeciwpożarowych, jest wiele, każdy może znaleźć sposób na urządzenie pomieszczenia według własnego gustu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esglas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here