Wybieramy prezent dla rocznego dziecka

Pierwsze urodziny dziecka są wydarzeniem niezwykle ważnym. Najbliżsi dziecka, jego rodzice, dziadkowie oraz chrzestni zastanawiają się dość często jaki prezent podarować dziecku, aby był on odpowiedni dla możliwości rozwojowych rocznego malucha oraz aby sprawił mu radość.

Jaki prezent na roczek

Dzieci będące w tym wieku mają ogromne zapotrzebowanie ruchowe, przez co są niemal nieustannie w ruchu. Warto o tym pamiętać planując prezent na roczek dla dziecka. Dla maluchów, które dopiero od niedawna zaczęły stawiać swoje pierwsze kroki odpowiednim prezentem może okazać się chodzik, który pozwoli doskonalić dziecku jego motorykę dużą. Chodzk interaktywny, posiada również proste ćwiczenia, które wspomagają rozwój dziecka oraz rozbudzają jego ciekawość świata. Dla dziewczynek, zamiast tradycyjnego chodzika można zakupić chodzik, który jest jednocześnie wózkiem dla lalek lub pluszowych maskotek.

Dla dzieci, które chodzenie mają opanowane już doskonale lepszym prezentem może okazać się jeździk. Wyglądem przypominający skuter, rower lub też samochód to idealny prezent dla chłopca na roczek. Doskonałym pomysłem na prezent są jeździki wraz z wbudowanym schowkiem, dzięki czemu maluch może zabrać na spacer wraz ze sobą swoje ulubione zabawki. Jeździki są dostępne w wielu wersjach, od tych mających przypominać samochody po te mające przywoływać na myśl zwierzęta. Tak szeroki wybór sprawia, że jest to również idealny prezent dla dziewczynki na roczek.

Zabawki wspomagające rozwój

Około roczne dziecko dopiero zaczyna poznawać otaczający go świat. Powoli uczy się podstawowych pojęć takich jak kształty czy też kolory. Dodatkowo jest to początkowa faza, podczas której dziecko rozpoczyna ćwiczenia nad swoją motoryką małą oraz nad koordynacją wzrokowo-ruchową. Szukając odpowiednich zabawek na roczek można pomyśleć o przedmiotach, które pozwolą poprzez zabawę na doskonalenie powyższych umiejętności.

Idealnie w tej roli sprawdzają się wszelakiego rodzaju sortery oraz kostki do sortowania. Szeroki wybór sorterów pozwoli bez problemu dobrać ten odpowiedni do aktualnych możliwości dziecka, ważne jest, aby zaczynać od tych najprostszych, które polegają na dopasowaniu podstawowych elementów. Kostki do sortowania posiadają zwykle kilka zestawów zabaw, które różnią się delikatnie stopniem trudności, dzięki czemu dziecko dłuższy czas będzie mogło ćwiczyć kolejne etapy swoich umiejętności. Kolejną ciekawą opcją są wszelkiego rodzaju zabawki piramidy do układania. Zaznajamiają one malucha z pojęciami dotyczącymi wielkości oraz uczą, że każdy ruch ma swoje konsekwencje.

https://www.zielonezabawki.pl/zun_m_Na-prezent_Prezent-na-roczek-2116.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here