kominek

Średnio zamożna rodzina rozmyślała nad uzupełnieniem wystroju wnętrza swojego domu. Zima była surowa i pasowało się ogrzać. Zarówno ojciec – lekarz stomatolog, który pracy miał nie lada, jak i matka – nauczycielka techniki w szkole podstawowej odczuwali wszechobecne zimno. Dzieciom również doskwierał chłód. Dziewczynka miała lat 10, a chłopiec lat 8.

Ojciec zaczął myśleć nad kominkiem. Stary, zniszczony więc wymaga odnowienia. Przypadkiem natknął się na stronę ignif.com, na której to sprzedaje się akcesoria do kominków. Jego uwagę przyciągnęły przede wszystkim wkłady kominkowe. Całe multum modeli, kolorów, rozmiarów – taki wybór może zawrócić w głowie nawet najbardziej wyważonym realistom. Wraz z żoną zaczęli dywagować o tym, który wkład kominkowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Doszło do ostrej wymiany zdań, ponieważ mężczyźnie podobał się model prosty, zaś kobieta wolała trapezowy. Dzieci także wtrącały swoje trzy groszę, a ich zdanie również nie było zbieżne ze zdaniem rodziców. Dziewczynka chciałaby model narożny, natomiast chłopiec wolałby vis’a vis.

W końcu po burzliwej dyskusji ojciec – jako głowa rodziny – postanowił ostudzić emocje. To nie model przecież jest najważniejszy, a jakość i trwałość takiego wkładu. Dopiero wtedy poczytał nieco o systemie doprowadzania powietrza, technologii nawiewu powietrza Transparent View i regulacji dopływami powietrza Air Control.

Następnie poświęcił się lekturze dotyczącej drzwiczek kominkowych oraz kaset. Ostatecznie zadecydowano wspólnie, że najlepszym rozwiązaniem będzie wkład z serii Gold 75.

Ojciec wykręcił numer telefonu podany na stronie internetowej. Rozmowa przebiegła bardzo przyjemnie i profesjonalnie. Bardzo dobrze jest poczuć, gdy po ośmiu godzinach ciężkiej pracy, w którą wkładasz maksimum wysiłku, możesz porozmawiać z kimś, kto także podchodzi do swojej profesji z zaangażowaniem. Ojca ucieszyła dodatkowo wiadomość o tym, że wkład ma przyjść tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Akurat wtedy przyjeżdża rodzina, więc zapewne będą zachwyceni nowym wystrojem, a wyjątkowo sroga tego roku zima nikomu przeszkadzać nie będzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here