zdrowe odżywianie

Któż z nas nie chciałby mieć idealnej sylwetki i zdrowia? Na niektóre choroby nie mamy wpływu i mimo dobrego odżywiania i ćwiczeń tyjemy. Jednak wielu z nas ma szansę na zdrowe życie. Mówi się, że jesteśmy tym co jemy i chyba jest w tym stwierdzeniu trochę prawdy. Nie licząc osób, które mają szybką przemianę materii, dobre geny i mimo, że odżywiają się dość niezdrowo to nadal są szczupli, to tak naprawdę my sami mamy realny wpływ na wygląd i kondycję naszego organizmu.

Zdrowe jedzenie

To co jemy ma istotny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Nieprawidłowe żywienie może być przyczyną wielu chorób, dlatego ważne jest to, abyśmy jedli zdrowo.

Produkty MUST HAVE

W stworzonej przez ekspertów piramidzie żywienia znajdziemy listę produktów, które będą dla większości z nas najzdrowsze. Jednak należy wziąć pod uwagę to, że niektórzy z nas mają różne choroby i schorzenia a także alergie lub nietolerancje pokarmowe. Takie osoby powinny skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem w celu ustalenia odpowiedniego dla niech jadłospisu.

W podstawie takiej piramidy znajdziemy owoce i warzywa. W dzisiejszych czasach mamy tak duży wybór takich produktów, dlatego z pewnością każdy z nas znajdzie taki, który oprócz pozytywnego wpływu na organizm będzie nam smakował. Specjaliści zalecają co najmniej 5 porcji warzyw i owoców każdego dnia. Niektóre owoce są tak słodkie, że mogą z powodzeniem zastąpić nam słodycze.

Niezbędne w naszej diecie powinny być także produkty zbożowe. Obecnie wielu z nas rezygnuje z pieczywa, ponieważ jest ono bardzo kaloryczne. Nie musimy jednak całkowicie pozbywać się chleba czy bułek z naszej diety. W sklepach i piekarniach znajdziemy zdrowe, pełnoziarniste pieczywo, które nie jest tak tuczące.

Nasza dieta powinna być także bogata w mleko i jego przetwory, jaja, ryby, nasiona strączkowe, mięso oraz oleje i orzechy.

Należy pamiętać, że najważniejsze jest to, aby nasza dieta była po prostu zbilansowana.

Warunki konieczne do spełnienia

Mimo rygorystycznej diety lub wielu godzin spędzonych na siłowni Twój stan zdrowia i figura się nie zmienia? Należy pamiętać o tym, że samo zdrowe odżywianie czy ćwiczenia nie przyniosą oczekiwanych efektów. Dlaczego? Nasze ciało potrzebuje zarówno ruchu jak i dobrego nawodnienia i jedzenia, aby było zdrowsze. Zdrowa żywność i dieta to niestety nie wszystko. Warto wprowadzić do swojego życia chociaż odrobinę sportu. Może to być bieganie, podnoszenie ciężarów, ale zwykły spacer także będzie świetnym rozwiązaniem. Oprócz tego, że będziemy czuli się zdrowsi to przybliżymy się do naszej wymarzonej sylwetki.

Źródło: https://ttbuczak.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here