Nie trzeba być lekarzem, aby wiedzieć, że zdrowie jest naszym największym darem i skarbem. Często zapominamy, że powinniśmy o nie dbać już za młodu. To naturalne, bo przecież w pełni sił i niewielu jeszcze przeżytych lat nie odczuwamy w zasadzie żadnych dolegliwości. Jednak człowiek jest jak wielka, skomplikowana i niezwykle mądra maszyna. Jeśli zaniedbany jest choć jeden aspekt, jedna przysłowiowa „śrubka”, wówczas cały doskonały mechanizm zaczyna się psuć. Punktem wyjścia wielu chorób jest niewłaściwa dieta. Złe nawyki żywieniowe dają początek przede wszystkim otyłości u dzieci. Ich konsekwencją są dalsze lata spędzone w barach szybkiej obsługi, czy też przed komputerem z miską po brzegi wypełnioną „chipsami”.

Komu dziś chce się dbać o racjonalne odżywianie? Co prawda krzepiąca jest tendencja do wycofywania ze sklepików szkolnych tak zwanego jedzenia śmieciowego. Nasze oczy powoli oswajają się z bilbordami, plakatami, czy ulotkami zachęcającymi do jedzenia warzyw, owoców, czy ryb. Nawet popularne markety oferują w swych gazetkach reklamowych gotowe przepisy na zdrowe i świeże dania, które stosunkowo szybko i tanio możemy przygotować sobie w domu. Poradniki kulinarne są często proponowane jako dodatki do codziennej prasy. Najczęściej zawierają właśnie propozycję dań zdrowych, poprawiających pracę układu krążenia, trawiennego, oddechowego, oraz polepszenie kondycji fizycznej i psychicznej.

W dzisiejszej dobie warto zwracać szczególną uwagę na dietę. I niech to magiczne słowo nie będzie kojarzone z katorgą spożywania niesmacznych, zielonych papek na naszych talerzach. Dieta to sposób na dobre samopoczucie, dłuższe i lepsze życie!

www.suplementyzdrowia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here