Ładne ubrania, wyszukany makijaż czy nowoczesna fryzura, nie zapewnią takiego uroku, co zdrowa, promienna cera, jędrna skóra świadomość własnego ciała, którą można zaobserwować w tym, jak ktoś się porusza. Leżąc na kanapie i jedząc chipsy nie przybliżamy się nawet o krok do sukcesu.

Bycie piękną to nie ogranicza się tylko do posiadania markowych ubrań. To przede wszystkim praca nad własnym ciałem. Z toną makijażu na twarzy i w designerskich ciuchach nie trudno jest wyglądać atrakcyjnie. Gorzej, gdy musimy się pokazać w zwykłym, białym t-shircie, jeansach i włosach związanych w kucyk. To wtedy widać wszystkie nasze mankamenty.Kluczem do sukcesu jest rozpoczęcie dbania o siebie od pielęgnacji, a nie od tuszowania niedoskonałości. Prowadzenie zdrowego, aktywnego trybu życia, przyniesie pozytywne skutki na dłuższy czas. Nie trzeba codziennie wstawać codziennie o 5:30 by przebiec 10 km. Nie każdy musi lubić biegać. Ale na świecie jest tyle aktywności do wyboru, że każdy znajdzie coś dla siebie. Bez wymówek – brak czasu? To skąd się bierze czas na oglądanie co wieczór serialu? Brak odpowiedniego sprzętu? Trochę kreatywności i problem rozwiązany. Brak pieniędzy na siłownię? Bez problemu możemy ćwiczyć w domu – w Internecie znajdziemy mnóstwo filmików instruktarzowych.

Nie można również lekceważyć diety – nie chodzi o to, żeby nic nie jeść i odmawiać sobie wszystkiego. Ważne jest, by jeść regularnie, zdrowiej. Częściej, ale w mniejszych porcjach. A przede wszystkim – nie wciskać w siebie niczego na siłę – spokojnie, czwarty kawałek ciasta nigdzie nie ucieknie, jeśli nie wepchniesz go teraz do ust.

Istotną rzeczą jest wypoczynek i odpwiednia ilość snu. Organizm potrzebuje snu jak ryba wody. To właśnie wtedy się regeneruje. Nie jesteśmy robotami, które mogą cały czas pracować na pełnych obrotach. Potrzebujemy wytchnienia, trzeba to zaakceptować i czasem zwolnić obroty.

www.trenujmadrze.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here