manicure

Efekt lustra na paznokciach, zdobienia biżuteryjne, modne naklejki, a może wzorki malowane pędzelkiem? Pomysłów na manicure jest tak wiele, że każda kobieta znajdzie propozycje dla siebie – zarówno na co dzień, jak i na ważne uroczystości. Niektóre z nich zyskały już status ponadczasowych – poniżej kilka inspiracji.

Efekt lustra na paznokciach

Aby przygotować lustrzane paznokcie, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie pyłki do paznokci. Wystarczy wykonać staranny manicure, a następnie wetrzeć go w wyschnięty lakier hybrydowy. Pyłek pozwala uzyskać najróżniejsze efekty – na czarnej hybrydzie zamienia się w lustrzane srebro, a na beżowej w złoto.

To ciekawe zdobienie wybieramy zwykle na ważne okazje i uroczystości – efekt lustra sprawdzi się m.in. na wesele czy randkę. Można też nałożyć pyłki na paznokcie jedynie na wybrane palce, aby uzyskać bardziej minimalistyczne zdobienie. Spróbuj go zaaplikować gradientowo, czyli tylko na same końcówki – to również pomysł na ciekawy efekt!

Ozdoby biżuteryjne na paznokcie

Piękny efekt pozwolą uzyskać także ozdoby biżuteryjne – jak m.in. cyrkonie lub kryształki. Można je nanieść na wszystkie paznokcie albo tylko na jednej u każdej dłoni – zależnie od upodobań i okazji. Zarówno efekt lustra, jak i motywy biżuteryjne to popularne stylizacje na ślub oraz uroczystości rodzinne. Ozdoby biżuteryjne – podobnie jak pyłki do paznokci – pozwalają na szeroki zakres możliwości i wykorzystanie swojej fantazji!

Naklejki i tasiemki do manicure

Naklejki i tasiemki to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają wprawy w przygotowywaniu ręcznych zdobień oraz pań, które wykonują stylizacje samodzielnie. To prosty sposób, aby odmienić stylizację w kilka sekund. Można w ten sposób wykonać najróżniejsze motywy i nie trzeba umieć malować – mogą to być m.in. serduszka, paseczki, gwiazdki itd. Pyłki do paznokci są bardzo modne, ale naklejki także mają szerokie grono zwolenniczek.

Po prostu wybieramy interesujący wzór i dopasować go do wielkości płytki. Panuje też moda na tasiemki – są one pokryte delikatnym klejem. Dopasowany do naszych paznokci fragment przyklejamy do płytki i dopasowujemy, a potem pokrywamy warstwą topu.

Rysowanie rapidographem

Ciekawą formą zdobień jest też rysowanie rapidographem. To pisak kreślarski stosowany przez… studentów architektury, ale też manicurzystki. Posługując się nim, można stworzyć niebanalne stylizacje, bo pozwala namalować bardzo precyzyjnie wzory – sprawdzi się lepiej niż najcieńsze pędzelki do zdobień. Jeśli planujesz wykonanie niezwykle starannej stylizacji, skorzystaj z tej metody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here