Stomatologia zachowawcza, której zadaniem jest profilaktyka oraz leczenie już powstałych ubytków próchniczych. Chirurgia stomatologiczna wykonywana w sytuacjach ostatecznych, dla podtrzymania zdrowia i kondycji jamy ustnej. Periodontologia, implantologia, stomatologia estetyczna – to szereg zabiegów leczniczych, z którymi przychodzi nam się mierzyć w trosce o nasze zdrowie oraz piękny uśmiech.
W związku z tym, że wizyta w gabinecie stomatologicznym od dziecka kojarzy nam się z dyskomfortem oraz nieprzyjemnym bólem, warto zastanowić się nad metodami znieczulenia, które dostępne są obecnie na rynku.
Najbardziej popularną metodą jest znieczulenie powierzchniowe w postaci kremu, żelu lub aerozolu stosowane przed zabiegiem lub zastrzykiem w miejscu, które ma zostać poddane działaniu. Wprost w okolice, na lub wewnątrz zęba podawane są również znieczulenia w formie zastrzyków. Ta metoda aplikacji zależy od rodzaju planowanego zabiegu oraz miejsca występowania ubytku. Nasiękowe – bezpośrednio w miejscu planowanej interwencji, śródwięzadłowe – wprowadzane do ozębnej oraz przewodowe – wstrzykiwane w nerw zębodołowy.
Osobom, które szczególnie obawiają się wizyt w gabinecie stomatologicznym zaleca się zastosowanie znieczulenia ogólnego pod okiem wykwalifikowanego anestezjologa. Jest to metoda dostępna jedynie w wybranych, profesjonalnych Klinikach Stomatologicznych, bowiem wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, który monitoruje funkcje życiowe pacjenta poddanego narkozie: pracę serca, ciśnienie tętnicze oraz poziom natlenienia krwi. Znieczulenie ogólne w tej formie jest gwarantem całkowicie bezbolesnego zabiegu oraz leczenia pooperacyjnego bez dodatkowych komplikacji zdrowotnych.
Aby zabieg był wykonany w sposób bezpieczny, warto wybrać profesjonalną Klinikę Stomatologiczną, dostępną na stronie: www.primadent.pl i mieć na uwadze fakt, że stomatolog, to lekarz, który ma nam nieść pomoc, dlatego należy być z nim szczerym w każdej ważnej kwestii naszego zdrowia.