Argentyna to kraj, który z pewnością Cię zauroczy. To z jednej strony jedno z najbardziej „europejskich” państw Ameryki Łacińskiej, ze stolicą – Buenos Aires – nazywaną Paryżem Ameryki Łacińskiej, tangiem i szeroką ofertą kulturalną. Z drugiej strony zaś Argentyna to dzikie, malownicze krajobrazy, szczyty Andów, stepy Patagonii i niesamowite lodowce. Przeczytaj, dlaczego warto wybrać się na zwiedzanie Argentyny i co powinniśmy w czasie takiej wycieczki zobaczyć.

Zwiedzanie Argentyny – co warto zobaczyć, będąc w Argentynie?

Miasta: Buenos Aires i Cordoba

Buenos Aires to eleganckie, „europejskie” miasto, które może przywodzić na myśl XIX-wieczny Paryż. Warto zwiedzić jego główny plac – Plaza de Mayo, Casa Rosada – pałac prezydencki, plac San Martin czy też wybrać się na przechadzkę najważniejszym deptakiem – Calle Florida. Odwiedzając Buenos Aires dobrym pomysłem będą również odwiedziny w lokalu, gdzie tańczy się tango.

Innym wartym odwiedzenia miastem jest Cordoba, położona w środkowej Argentynie, u stóp gór Sierra de Cordoba. Warto tu zobaczyć między innymi katedrę i plac San Martin oraz najstarszą na kontynencie uczelnię – założony w 1613 roku uniwersytet.

Wodospady Iguazu

Zachwycające wodospady położone na granicy argentyńsko-brazylijskiej znajdują się na terenie parku narodowego o tej samej nazwie. Warto zobaczyć przede wszystkim najbardziej znany, majestatyczny wodospad Gardziel Diabła o wysokości osiemdziesięciu metrów. Duże wrażenie robią również wodospady Dwóch Braci, A. Nuneza i Cabezy da Vaca.

Patagonia

Patagonia to jedyna w swoim rodzaju kraina, gdzie krajobrazy wręcz oszałamiają swoim pięknem i na każdym kroku możemy obcować z dziką przyrodą. Góry wulkaniczne i lodowce sprawiają niezwykłe wrażenie. Znajdziemy tu również liczne fiordy, jeziora i wyspy. Na terenie Patagonii warto przede wszystkim zwiedzić park narodowy Los Glacers.
Na terenie Ziemi Ognistej w Patagonii znajdziemy również miasto Ushuaia, które Argentyńczycy nazywają „końcem świata” – najdalej wysunięte miasto na południe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here