Romantyczne prezenty dla ukochanej

0
Romantyczne prezenty dla ukochanej

Wybór prezentu dla ukochanej kobiety niej może stać się nie lada wyzwaniem, choć możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Jedną z nich są piękne i praktyczne przedmioty wykonane ze szkła.

Pomysły na romantyczny prezent dla dziewczyny lub żony

Inspiracje na romantyczny prezent dla partnerki można czerpać z licznych źródeł. Kwiaty, ulubione perfumy, biżuteria, piękna bielizna, zmysłowy zestaw do kąpieli, relaksujący pobyt w SPA czy profesjonalny masaż, oraz wspólna wycieczka i romantyczna kolacja tylko we dwoje to tylko niektóre możliwości. Udanym prezentem mogą być także piękne, choć jednocześnie praktyczne przedmioty codziennego użytku czy do dekoracji domu. Te, spodobają się szczególnie kobietom, które lubią otaczać się pięknymi przedmiotami i doceniają obcowanie z nimi nie tylko podczas specjalnych okazji.

Najwyższa jakość szkła w wyjątkowym prezencie dla ukochanej

Jeśli prezent ze szkła ma być naprawdę nietuzinkowy, warto postawić na znakomity design oraz najwyższą jakość materiałów i wykonania, które cechują wyroby najlepszych producentów. Romantyczny prezent dla dziewczyny lub żony powinien być formowany ręcznie, tradycyjną metodą. Takie ozdoby i naczynia szklane będą unikatowe i ekskluzywne, a szkło wyrabiane ręcznie to nie tylko ciekawszy design, lecz także wyższy połysk. Szczególnie, jeśli do tworzenia przedmiotów użyto najwyższej jakości szkła Crystalline, które jest zarówno bardziej odporne na zarysowania i matowienia, jak i bardziej przejrzyste niż zwykłe szkło, dzięki czemu pięknie rozprasza światło, dając niepowtarzalny efekt wizualny. Przykładem znanego na całym świecie szkła, które spełnia te kryteria, mogą być wyroby polskiej marki KROSNO (sprawdź prezenty dla niej: https://sklep.krosno.com.pl/325-prezenty-dla-niej).

Przykłady romantycznych prezentów dla niej wykonanych ze szkła

Romantyczny wieczór przy świecach wymaga odpowiedniej oprawy. Piękny i elegancki świecznik z kloszem, będzie więc świetnym prezentem dla kobiet, które preferują klasyczne oświetlenie przy tej i innych wyjątkowych okazjach. Wzornictwo świecznika warto dopasować do pomieszczenia i gustu obdarowywanej osoby, ale najbardziej wszechstronne będą minimalistyczne formy dające największe możliwości aranżacji i zastosowań, które spodobają się szczególnie kobietom ceniącym nowoczesny i jednocześnie wyrafinowany design. Praktycznym i bardzo efektownym prezentem dla żony – o ile lubi wypieki – będzie też szklany pojemnik na ciastka, babeczki i inne smakowite słodkości. Pojemnik o prostym, lecz niezwykle stylowym kształcie walca, z przykrywką, która pomaga zatrzymać świeżość zawartości, sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale też jako ozdoba stołu podczas specjalnych okazji, spędzanych w wyjątkowym towarzystwie. Romantyczny prezent dla niej może też wykorzystywać motyw serca. Przykładem są piękny wazon i urocza salaterka w kolorze burgundowym – oba w kształcie serca. Naczynia te będą trafionym upominkiem dla kobiet ceniących wyjątkowy styl i dekoracje stołu o niebanalnych kształtach i kolorach. Jednoznacznie kojarzą się z miłością, będą więc świetnym prezentem dla ukochanej osoby i trwałym wyrazem uczuć. Razem z wazonem można oczywiście sprezentować też bukiet pięknych kwiatów, który z pewnością sprawi przyjemność każdej kobiecie.

Artykuł sponsorowany.

Rolki dla kobiet – dlaczego to dobry pomysł?

0
Rolki dla kobiet – dlaczego to dobry pomysł?

Jazda na rolkach coraz częściej jest traktowana jako dobra i wartościowa alternatywa dla innych rodzajów rekreacji. W trosce o własne zdrowie i samopoczucie, ludzie szukają obecnie sposobów na to, by zażyć dawki mądrego ruchu – a wielu z nich liczy nie tyle na znalezienie kolejnego obowiązku, ile na zyskanie okazji do relaksu i zabawy. I właśnie tego rodzaju korzyści niesie ze sobą regularna przejażdżka na rolkach. Taką aktywność warto zaś polecić przede wszystkim paniom – a jest ku temu kilka ważnych powodów.

Rolki dla kobiet – nie tylko dla rekreacji

Kobiety, szukające zajęcia które wypełni im wolne chwile sportową aktywnością, bardzo często mają na uwadze fakt, że regularna rekreacja pomoże utrzymać dobrą formę fizyczną. Panie, które zapisują się na zajęcia gimnastyki lub dają się wciągnąć w jakąkolwiek dyscyplinę sportu, bardzo często kierują się chęcią bycia fit – chcą zadbać o zgrabną sylwetkę i dobrą kondycję, zyskać lepsze samopoczucie, które jest pochodną regularnej aktywności fizycznej.

Wszystkie te korzyści można odnieść, zaprzyjaźniając się z rolkami:

 • godzinna przejażdżka pozwala spalić niemal 500 kalorii
 • motywowanie układu ruchu do wykonywania powtarzalnych czynności sprawia, że stopniowo wzmacniają się mięśnie.

Miejsce tkanki tłuszczowej po pewnym czasie zajmują silniejsze, ładnie zarysowane mięśnie: przede wszystkim w rejonie nóg i pośladków, ale podczas jazdy na rolkach bardzo korzysta też kręgosłup, w trakcie wykonywania pewnych manewrów uaktywniają się też barki i ramiona.

Jednak ta imponująca lista zalet, które odniesie ciało kobiety jeżdżącej na rolkach to wciąż nie wszystko – skating to bowiem zaproszenie do zabawy, która ma sportowy charakter. To zaś oznacza, że sesja na rolkach jest okazją do zrelaksowania, zapomnienia o codziennych kłopotach. A na przejażdżkę wcale nie trzeba wybierać się samotnie: z rolkami w tle można zaplanować spotkanie z przyjaciółką, aktywną randkę z ukochanym czy wesołe popołudnie z dziećmi. Połączenie tak wielu aspektów czyni z jazdy na rolkach rekreację, której zalety stale się mnożą.

Rolki dla kobiet można znaleźć w ofercie każdego producenta tego sprzętu sportowego, a także w asortymencie każdego sklepu sportowego. Przystępując do zakupów, dobrze zorientować się wcześniej, na jakie parametry zwracać uwagę. Pani, która wybiera swoje pierwsze rolki, powinna zdecydować się na miękkie i nieduże kółka, umieszczone pod butami, które po przymierzeniu okażą się wygodne, zapraszające do odkrywania nowej rekreacyjnej przygody.

Artykuł powstał we współpracy z portalem skatingowym rolki.net.pl

Jak uzyskać wizę do USA?

0
Jak uzyskać wizę do USA?

Marzy ci się wycieczka do Stanów Zjednoczonych? A może chcesz wziąć udział w programie „praca i podróże”? W niniejszym artykule podpowiemy, jak się przygotować do rozmowy z konsulem oraz jak uzyskać wizę do USA.

 1. Określ kiedy chcesz polecieć do USA i gdzie konkretnie

Takie informacje będą niezbędne do wypełnienia wniosku wizowego. Ponieważ podobne pytanie może zadać konsul, gdy udasz się do ambasady, warto te kwestie doprecyzować wcześniej. Oczywiście wystarczy, że będą to przybliżone, przewidywane daty oraz miejsca – nie trzeba się ich trzymać w stu procentach.

 1. Zrób zdjęcie

Zdjęcie będzie potrzebne do ukończenia wypełniania wniosku wizowego. Dlatego też, zanim otworzysz internetowy formularz, udaj się do fotografa. Od razu zaznacz mu, że potrzebujesz zdjęcie do wniosku wizowego. Powinieneś je otrzymać w formacie cyfrowym o odpowiednich parametrach.

 1. Wypełnij wniosek

Kolejny krok to wypełnienie wniosku wizowego DS-160. Znajdziesz w nim szczegółowe pytania odnośnie twojego wykształcenia, zawodu, rodziny czy celu wyjazdu. Możesz spotkać się również z dość abstrakcyjnymi np. czy jesteś związany z grupą terrorystyczną, albo czy kiedykolwiek byłeś skazany za stręczycielstwo lub prostytucję. Pamiętaj, by na każde z pytań odpowiadać zgodnie z prawdą. Na koniec musisz uiścić opłatę w wysokości 160 $, która jest bezzwrotna bez względu na to, czy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie czy negatywnie. Więcej informacji odnośnie wiz i ich kategorii znajdziesz pod linkiem: https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-usa/.

 1. Umów wizytę w konsulacie

Po opłaceniu wniosku wizowego możesz umówić się na spotkanie z konsulem w Krakowie lub Warszawie. Powinieneś posiadać przy sobie paszport, a także potwierdzenie: spotkania, złożenia wniosku wizowego i wpłaty. Musisz również pamiętać, że przy wejściu do ambasady zostaniesz poproszony o zostawienie telefonu oraz innej elektroniki, a także dużych toreb czy plecaka.

 1. Legalizacja dokumentów

To szczególnie ważny punkt dla osób, które chcą na przykład kontynuować naukę w Stanach Zjednoczonych. W takim wypadku powinny dostarczyć wszystkie niezbędne świadectwa i dyplomy, które będą weryfikowane w konsulacie. Należy pamiętać, że muszą być to oryginały, a nie kopie. Więcej informacji o tej kwestii znajdziesz na stronie: https://www.serwiskonsularny.pl/faq/legalizacja-dokumentow/

Wiza do USA – w jakich przypadkach mogą nie przyznać?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony w kilku różnych przypadkach. Będzie tak na przykład wówczas, gdy: byłeś wcześniej karany, podczas wcześniejszej wizyty nie przestrzegałeś zasad wizowych, nie złożyłeś wszystkich stosownych dokumentów, czy też odwiedzana w USA rodzina przebywa tam nielegalnie.

Jakie objawy daje cukrzyca typu 2?

0
Jakie objawy daje cukrzyca typu 2?

Cukrzyca jest bardzo ciężką, przewlekłą i niestety coraz częściej występującą chorobą. Diabetyk musi bowiem regularnie kontrolować poziom cukru we krwi, uważać na to, co je, pije, jak spędza wolny czas. Niektóre nawyki oraz styl życia mogą mieć bowiem wpływ na przebieg schorzenia. Czy cukrzyca typu 2 daje jakieś sygnały ostrzegawcze? Przeczytaj, jakie objawy mogą na nią wskazywać i wymagają konsultacji z lekarzem.

Cukrzyca typu 2 – objawy, które mogą o niej świadczyć

Aby wykryć cukrzycę, konieczne jest badanie laboratoryjne. Są osoby, które ze względu na przynależność do grupy wysokiego ryzyka rozwoju cukrzycy powinny systematycznie się na nie zgłaszać. Wśród czynników, które podwyższają prawdopodobieństwo zachorowania, znajdują się między innymi: występowanie cukrzycy w najbliższej rodzinie, nadwaga lub otyłość, siedzący tryb życia.

Nie oznacza to, że osoby, których wyższe ryzyko nie dotyczy, nie muszą badać się wcale. Oznaczenie raz do roku poziomu glukozy we krwi na czczo to szybkie, proste badanie profilaktyczne, które pozwala wykryć ewentualne zaburzenia. Jakie objawy daje cukrzyca typu 2? Zgodnie z danymi Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, kiedy poziom glukozy we krwi jest już znaczny, mogą wystąpić:

 • częstsze niż zwykle oddawanie moczu
 • wzmożone pragnienie
 • niewyjaśniony spadek masy ciała (który nie jest związany z dietą odchudzającą)
 • wzmożona senność
 • osłabienie
 • zmiany ropne na skórze
 • stany zapalne narządów moczowo-płciowych (1)

Oprócz tego objawami cukrzycy mogą być: zwiększony apetyt, trudne gojenie się ran i skaleczeń, osłabienie wzroku (chory może mieć rozmyty, zamazany obraz) (2).

Wyniki badań na poziom cukru we krwi – jakie wartości świadczą o cukrzycy?

W ramach badań profilaktycznych zwykle oznacza się poziom glukozy we krwi na czczo, czyli co najmniej 8 godzin od ostatniego posiłku. Osoby, u których test wykazał wartość 70–99 mg/dl (3,9–5,5 mmol/l) mogą być spokojne, bo w ich przypadku poziom cukru we krwi mieści się w normach. Sygnał ostrzegawczy dostają osoby, które otrzymały wynik badania w granicach 100–125 mg/dl (5,6–6,9 mmol/l), który sugeruje nieprawidłową tolerancję glukozy i jeżeli kolejne badanie to potwierdzi, trzeba rozpocząć postępowanie, które ma na celu unormowanie cukru we krwi.

Jeżeli natomiast test wykazał 126 mg/dl (7,0 mmol/l), wówczas mamy do czynienia z cukrzycą. To moment, który wymaga przeprowadzenia pewnej rewolucji, jednak rozsądne podejście do terapii i przestrzeganie wskazówek lekarza i dietetyka, dotyczących leczenia cukrzycy typu 2, pomaga uniknąć wielu kłopotów ze zdrowiem. Zagrożeniem jest bowiem stan, w którym stężenie glukozy odbiega od przyjętych norm.

Jakie są możliwe powikłania cukrzycy typu 2?

Każdy diabetyk powinien wziąć swój stan zdrowia na poważnie i przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza. Niekontrolowana cukrzyca może skutkować problemami z układem sercowo-naczyniowym, uszkodzeniem nerwów (tzw. neuropatia cukrzycowa), chorobą nerek lub oczu.

Częstym powikłaniem cukrzycy jest zespół stopy cukrzycowej. U osób, które borykają się z tą chorobą, niedokrwienie stóp powoduje zmniejszenie wrażliwości na ból, co oznacza, że nie czują skaleczeń. Powstałe na stopie ranki nie chcą się goić, co może prowadzić do owrzodzenia, a nawet martwicy.

Pamiętaj, że tego typu komplikacje wcale nie muszą cię dotyczyć, jeśli tylko o siebie zadbasz i zrobisz co w swej mocy, aby utrzymać poziom cukru w ryzach.

Źródła:

 1. Zalecenia kliniczne dotyczące postępowania u chorych na cukrzycę 2018. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Diabetologia Praktyczna 2018, tom 4, nr 1.
 2. Diabetes. https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/diabetes/symptoms-causes/syc-20371444 Data dostępu: 27.01.2019.

Staniki z fiszbinami czy bez? Jak je dobrać pod kształt biustu?

0
Staniki z fiszbinami czy bez? Jak je dobrać pod kształt biustu?

Biust jest kwintesencją kobiecości. Jednak wbrew pozorom nie ważny jest rozmiar. Nawet małe piersi mogą wyglądać ponętnie. Kluczowe jest jednak znalezienie odpowiedniego stanika.

Szukamy listu poleconego.

0
Szukamy listu poleconego.

Mimo, iż staramy się omijać pocztę z daleka, bo niestety zawsze to się wiąże z dużymi kolejkami i czekaniem na swoją kolej, przychodzi taka chwila, kiedy musimy wysłać list polecony, bądź go odebrać, ponieważ zastaliśmy w swojej skrzynce pocztowej awizo. Ale czasem wystarczy wejść na stronę internetową poczty i za pomocą numeru nadania zobaczyć, w którym momencie swojej drogi jest dana przesyłka. Tak więc jak sprawdzić list polecony gdzie jest? Wcale nie jest to takie trudne, jak nam się może wydawać, jeżeli nie mieliśmy dotychczas doświadczenia w tym temacie i nie potrzebowaliśmy sprawdzenia listu poleconego.

Wspomniana wcześniej strona internetowa poczty nam bardzo ułatwia wyszukiwanie listu, który nas interesuje. Oczywiście możemy zadzwonić na pocztę i tam zapewne też uzyskamy niezbędne informacje, ale może to trwać zdecydowanie dłużej. Żeby sprawdzić drogę listu poleconego, musimy znać tak zwany numer nadania, który jak sama nazwa wskazuje jest nadawany w momencie wysyłania przesyłki. Jeżeli my wysyłamy list,na dokumencie nadania taki numer musi być. Również na awizo, które jest zostawione w skrzynce listonosz wypisuje numer z listu, tak abyśmy mogli sprawdzić gdzie w tej chwili się znajduje. Jeśli mamy przed sobą ten numer, to musimy go wpisać – patrząc uważnie, bo ilość cyfr jest spora, tak więc łatwo się można pomylić. Wpisujemy go tam gdzie jest opcja: Znajdź przesyłkę. Niestety bez numeru nie uzyskamy szczegółowych informacji. Jeśli nie pojawia się żadna informacja, to oznacza, że być może wpisaliśmy źle numer nadania, tak więc lepiej, jak wpiszemy go powoli jeszcze raz. Po wpisaniu ponownie naciskamy lupę i system wyszukuje interesujący nas list. Dowiemy się, kiedy został nadany, na jakiej poczcie i gdzie w tej chwili się znajduje. Tym oto sposobem możemy znaleźć naszą przesyłkę i nie martwić się, że gdzieś zaginęła.

Sprawdzenie listu poleconego i jego drogi wcale nie jest trudne. Wystarczy dostęp do internetu i po chwili znajdziemy informację, których szukamy.

workshopofnature.pl/

Gdzie kupić samochód dla siebie?

0
Gdzie kupić samochód dla siebie?

Kupno nowego samochodu jest wielkim wydarzeniem. Samochód w dzisiejszych czasach jest nam potrzebny do przemieszczania się, jeździmy do pracy albo na studia, odwiedzamy rodzinę i jeździmy na wczasy. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby nasz pojazd był wyjątkowy, ładny i praktyczny. Nie chcemy kupować gratów i jeździć z nimi do mechaników. Wolimy stawiać na sprawdzone modele. Wielu z nas marzy o nowym samochodzie, mało kto jednak może sobie na to pozwolić. Nowe samochody są bardzo drogie i kupują je tylko nieliczni. Można również wypożyczać pojazd i płacić za niego raty. Najpopularniejsze są auta z drugiej ręki, sprowadzana są zwykle z Niemiec. Samochody te czasami są powypadkowe i może to wpłynąć na ich późniejsze użytkowanie. Przy wyborze samochodu dobrze jest nie kierować się emocjami, tylko logiką. Na początku najlepiej jest zastanowić się, jaki model nas interesuje, jaki mamy budżet. Samochody różnią się też kosztami eksploatacji, części do niektórych modeli są bardzo drogie, pojazdy mogą dużo spalać paliwa. Warto wtedy pomyśleć o tym, czy nie lepiej jest założyć instalację gazową LPG. Jeśli kupujemy samochód z drugiej ręki możemy sprawdzić, w jakim stanie są opony, ile kosztują, i jakie opony zimowe są najlepsze do tego modelu. Dobrze, gdy podczas odwiedzin komisów samochodowych towarzyszy nam ktoś, kto się na tym doskonale zna. Osoba taka może sprawdzić, czy auto było klepane, czy ma oryginalne części. Karoserię można sprawdzić za pomocą specjalnego urządzenia do pomiaru grubości lakieru. Fachowiec doradzi nam też, czy koszty utrzymywania samochodu są wysokie, czy relatywnie niskie. Sprzedawca widząc, że znamy się na rzeczy nie będzie próbował nas oszukać, jeśli znamy wartość rynkową aut, możemy negocjować ceny. Czasami najlepiej kupić samochód od osoby prywatnej, która była pierwszym właścicielem pojazdu i serwisowała go. Sprawdzić możemy to w autoryzowanym serwisie oraz w książce samochodu. Zapłacimy zwykle więcej, ale będziemy mieć pewność, że nie kupiliśmy bubla.

www.stazmalzenski.pl/

Problemy ze snem

0
Problemy ze snem

W XXI wieku stres jest wszechobecny w naszym życiu. Denerwujemy się w pracy, w szkole, a często we własnym domu. Często taki wyniszczający tryb życia prowadzi do problemów ze snem. Mowa tu zarówno o jakości snu, jak i samym zasypianiu. Sen jest niezbędny każdemu człowiekowi aby zachować wysoką jakość życia oraz zdrowie. Już małe niedobory snu mogą się odbić szkodliwie na naszym funkcjonowaniu. Jesteśmy bardziej drażliwi, mniej efektywni, spożywamy więcej kalorii. Jak szybko zasnąć po ciężkim dniu?
Przede wszystkim zadbaj o higienę snu. Na godzinę przed położeniem się do łóżka przyciemnij światła, nie patrz już w telewizor czy ekran monitora – niebieskie światło jest dla nas szkodliwe w dużych ilościach. Unikaj denerwowania się, emocjonujących gier czy filmów. Odpowiednio się przygotuj. Pomieszczenie w którym śpimy powinno być dobrze wywietrzone i uporządkowane. Łóżko w którym śpisz powinno służyć wyłącznie do spania. Unikaj pracy np. na laptopie w łóżku. Twoje łoże i sypialnia ma Ci się kojarzyć wyłącznie ze snem, regeneracją i odpoczynkiem. To Twoja kryjówka przed światem, w której jesteś bezpieczny. Możesz mieć też piżamę czy jakiś element stroju (np. opaskę na oczy) które zakładasz tylko do snu. Często mówi się, żeby nie jeść przed snem, lub unikać węglowodanów. Nic bardziej mylnego. Twój ostatni posiłek powinien być zjedzony na dwie godziny przed snem, nie być tłusty i składać się z węglowodanów oraz chudego białka. Cukry na noc wspomagają prace mózgu, który dość ciężko pracuje, kiedy Ty śpisz. Węglowodany wydanie pomagają poczuć się zregenerowanym i dobrze przespać noc. Możesz też wziąć ciepłą kąpiel, która rozluźni Twoje mięśnie. Mózg i ciało są ze sobą stale sprzężone i jeżeli Twoje ciało będzie spięte, to mózg również będzie postawiony w stan alarmowy.
Na koniec można pomyśleć o suplementacji. Ja osobiście stosuje ashwagande. Jest to wyciąg z korzenia tej rośliny, który pomaga obniżać poziom kortyzolu, przyspiesza zasypianie oraz zdecydowanie poprawia jakość snu. Osobiście przestałem się budzić i zacząłem mieć sny właśnie po ashwagandzie.

www.tubator.pl/

Dziecko z Aspergerem w szkole.

0
Dziecko z Aspergerem w szkole.

Choroba określana jako zespół Aspergera, zwana również syndromem Aspergera swoją nazwę zawdzięcza naukowcowi Hansowi Aspergerowi, który po licznych obserwacjach i badaniach opisał chorobę w roku 1944.
Zespół Aspergera jest traktowany jako jedna z wielu odmian autyzmu, czy też raczej jako choroba znajdująca się w jego szerokim spektrum; Osoby dotknięte tym schorzeniem mają upośledzone umiejętności społeczne, co znacznie utrudnia im codzienne funkcjonowanie.
Przed zdiagnozowaniem dziecko z chorobą Aspergera wydaje się otoczeniu dość dziwnym ze względu na nietypowe zdolności i zainteresowania tych dzieci. Dzieci z autyzmem z reguły rozwijają się wolniej, szczególnie w zakresie rozwoju mowy i myślenia. W przypadku zespołu Aspergera rozwój mowy i myślenia logicznego nie jest upośledzony, więc postawienie prawidłowej diagnozy jest znacznie utrudnione. Dość często dzieje się to dopiero po osiągnięciu przez dziecko wieku szkolnego. Dziecko z zespołem Aspergera w szkole dość szybko zaczyna wyróżniać się na tle zespołu, głównie na zaburzenia w sferze uspołecznienia.
Podobnie jak w przypadku autyzmu nie są znane przyczyny zapadania na tę chorobę. Upatruje się ich w uwarunkowaniach genetycznych i traktuje jako rodzaj zaburzeń neurologicznych, ale przyczyn jednoznacznych do tej pory nauka nie potrafi określić.
Edukowanie chorych dzieci nie jest sprawą prostą, ale dzięki nowoczesnym terapiom daje coraz lepsze efekty. Dziecko z zespołem Aspergera w szkole może uczyć się w klasie integracyjnej, a nawet w ogólnodostępnej. Część zajęć z chorym na Aspergera powinna być prowadzona w formie rewalidacji indywidualnej. W zależności od stopnia zaawansowania choroby rewalidacji mogą wymagać różne obszary, ale zazwyczaj stawia się nacisk na kształcenie zachowań prospołecznych oraz ćwiczenie samodzielności w sytuacjach życia codziennego.
Rodzice dzieci z zespołem Aspergera muszą pamiętać, że organizacja zajęć szkolnych w sposób maksymalnie zindywidualizowany, dostosowany do możliwości dziecka i uwzględniający jego potrzeby nie jest żadną łaską ze strony placówki oświatowej, ale obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa oświatowego z zakresu organizowania i udzielania pomocy pedagogicznej i psychologicznej.

www.mydlanyraj.pl/

Praca w sklepie zoologicznym

0
Praca w sklepie zoologicznym

Pracując w sklepie zoologicznym mamy bardzo dużo obowiązków. Najlepszym sprzedawcom jest osoba, która ma swoje zwierzęta i potrafi się nimi opiekować. Jeśli ktoś nie lubi zwierząt to powinien trzymać się z daleka od pracy w tej branży. Sprzedawca powinien mieć podstawowe informacje na temat pożywienia dla zwierząt, karmienie zwierząt jest dodatkowym obowiązkiem, który trzeba wykonywać. Najprościej karmi się chomiki oraz myszy. Do spodeczka wystarczy wysypać pokarm. Tak samo łatwo jest w przypadku rybek, albo ptaków. Gorzej, jeśli w swoim sklepie zoologicznym mamy gady. Otwieranie terrarium z jadowitymi pająkami lub wężami może być nie lada wyzwaniem. Gady karmimy zazwyczaj szarańczakami, larwami mączlików lub małymi gryzoniami. Zdarza się więc, że do takiego zbiornika trzeba wrzucić małą mysz. Ludzie o słabszych nerwach (zwłaszcza kobiety i miłośnicy gryzoni) mogą nie sprostać zadaniu. Łatwiej karmi się owadami (chociaż entomolodzy mogą być innego zdania), wystarczy wrzucić garść żywych szarańczaków do pojemnika z gadami i obserwować polowanie. W przypadku pająków i innych stawonogów jest to bardzo ciekawe zjawisko. Niezwykle piękne są też modliszki, potrafią parę godzin siedzieć nieruchomo, a kiedy wpuścimy im pokarm zaczynają polować. Ruchy modliszek są bardzo szybkie, potrafią w przeciągu paru sekund upolować muchę. Mniej powolne są żółwie, niektórzy twierdzą, że widok żółwia jedzącego sałatę jest bardzo uspokajający. Dobrze obserwuje się też jedzące rybki, ich falujące ogony potrafią wzbudzać zachwyt. Kolejnym zadaniem sprzedawcy w sklepie zoologicznym jest doradzanie klientom w wyborach środków do pielęgnacji swoich pupili. Polecamy więc najlepsze karmy dla psów, środki przeciw pchłom i kleszczom oraz piszczące zabawki. Zdarza się, że w naszym sklepie są koty, które można zaadoptować, musimy więc zachować czujność i starać się, aby nasi podopieczni trafili w jak najlepsze ręce, do domu, który zapewni im opiekę na wysokim poziomie. Pilnujemy też, aby dzieci nie stukały w szybki i nie straszyły zwierząt.

www.4emotion.pl/

ZOBACZ TEŻ