Grypa w ciąży

0

W ciąży często martwimy się stanem naszego zdrowia. W końcu nosimy w sobie nowe życie. Wyszukujemy informację na temat poważnych chorób, które mogą nam zaszkodzić, na przykład ,,szczepionka przeciw wirusowi polio – co warto wiedzieć?””. Jednak często zapominamy o chorobie, która z pozoru nie wydaje nam się dużym zagrożeniem. W końcu chorujemy na nią praktycznie co rok. A jest nią zwykła grypa.

Wiele leków nie jest przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Nawet jeśli jesteś dopiero na samym początku i rozpoczynasz 7. tydzień ciąży możesz mieć problem z wyleczeniem się. Jedyne na co możesz w takich sytuacjach liczyć to sprawdzone domowe sposoby. Niektóre dolegliwości mogą być jednak trudne do wyleczenia domowymi sposobami. Jak skutecznie wyleczyć kaszel krtaniowy domowymi sposobami? Może to być dużym wyzwaniem. Miód czy syrop z cebuli mogą okazać się niewystarczające. Nawet jeśli przyniosą nam ulgę, trochę to potrwa zanim zaczną działać i wyleczą naszą chorobę. Z poważniejszymi objawami warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Przepisze nam on leki, które nie zaszkodzą naszemu dziecku oraz przebiegowi ciąży. Nie powinniśmy lekceważyć grypy. Może ona doprowadzić do szeregu powikłań, które są wyjątkowo niebezpiecznie, szczególnie w czasie ciąży. Ciąża to czas, kiedy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na nasz stan zdrowia. Ma on ogromny wpływ na rozwój naszego dziecka oraz przebieg ciąży. Powinniśmy również unikać brania leków na własną rękę bez konsultacji z lekarzem. Może to przynieść więcej szkody niż nam się zdaje.

www.gadzinowski.pl/

Ból nerek, wrastające paznokcie i śluz ciążowy

0

Ból nerek w nocy – co robić by przetrwać do rana? Prawdopodobnie jest to atak kolki nerkowej lub kłębuszkowe zapalenie nerek. W przypadku pierwszej ewentualności, należy pamiętać o odpowiednim acz kontrolowanym nawadnianiu czystą, niegazowaną wodą. Dodatkowo stosuje się środki przeciwbólowe o szybkim i skutecznym działaniu – na przykład niesteroidowe leki przeciwzapalne lub opioidy. Przy kłębuszkowym zapaleniu nerek można próbować złagodzić ból środkami farmaceutycznymi, jednak najlepiej niezwłocznie wezwać pogotowie ratunkowe.
Wrastające paznokcie – jak sobie z nimi poradzić? Jest to bardzo bolesny i trudny problem, jego przyczyna tkwi w nieprawidłowym zawijaniu się paznokcia pod spód i wrastaniu w wał otaczający płytkę paznokciową. Domowe sposoby znajdą swoje zastosowanie tylko wtedy, gdy proces wrastania paznokcia w skórę nie jest jeszcze zaawansowany. Pomocna może się okazać kąpiel z solą – do miski z gorącą wodą dodajemy kilka łyżek soli i moczymy stopę przez 15-20 minut najlepiej raz dziennie. Gorąca woda zmiękczy skórę, a sól pomoże zmniejszyć obrzęk i zredukować stan zapalny.
Jak powinien wyglądać prawidłowy śluz w ciąży? Przede wszystkim jest bardziej obfity niż zwykle, upodabnia się do śluzu z okresu płodnego który ma konsystencję białka jajka kurzego. Nie powinien wydzielać żadnego zapachu i mieć lekko białawą barwę lub przezroczystą. W wyjątkowych sytuacjach ma jasnożółte zabarwienie i to także bywa prawidłowe. Ewentualne zmiany, dziwny zapach lub kolor mogą wskazywać na infekcję i należy to skonsultować z lekarzem.

www.dermix.pl/

Oczy, leki dla seniorów i terapie w zaburzeniach psychicznych

0

Nasze oczy są bardzo cenne, pozwalają nam widzieć otaczający nas świat. Warto dbać o swoje oczy na co dzień! W tym celu należy na przykład nie czytać książek w słabym świetle, ponieważ może to zaszkodzić naszym oczom. Kiedy tylko poczujemy że coś nam dolega natychmiast zapiszmy się do lekarza okulisty. Możemy udać się na wizytę profilaktyczną, nie musimy czekać aż coś złego się stać. Jeżeli okulista zaleci nam okulary, nie sprzeciwiajmy się temu. Oczy mamy tylko jedne, a muszą nam wystarczyć na całe życie. Leki dla seniorów – refundacje i lista leków budzi wiele wątpliwości. Najlepiej rozwiąże je lekarz, do którego udamy się po poradę. Większość seniorów w naszym kraju przyjmuje stale lekarstwa. Seniorom często towarzyszą różne choroby przewlekłe, wymagające leczenia farmakologicznego. Z kolei szczególnie młode dziewczęta cierpią często na zaburzenia odżywiania. Terapia zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych jest pomocna w tego typu zaburzeniach. Zaburzenia odżywiania to nie tylko anoreksja i bulimia, które są najbardziej popularne i o których większość ludzi słyszało. Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne potrafią zniszczyć życie niejednej kobiety i niejednego mężczyzny. Zaburzenia z gatunku psychicznych często są czymś, czego bardzo się wstydzimy. Powinniśmy porzucić wstyd i czym prędzej udać się do lekarza, który pomoże nam okiełznać nasze kłopoty. Choroba nie jest niczyją winą. Może przytrafić się każdemu. Dlatego kiedy dopadnie kogoś z naszej rodziny czy przyjaciół, dobrze na to zareagujmy, aby nie urazić chorej osoby.

www.pobocza.pl/

Kobiece problemy

0

Pośpiech i intensywna praca sprawiają, że brakuje nam czasu na pójście do toalety. Czym grozi zbyt długie trzymanie moczu? Niestety, może ono mieć bardzo przykre konsekwencje. Nie warto odwlekać pójścia do toalety. Czym grozi zbyt długie trzymanie moczu? Może ono prowadzić na przykład do powstawania kamieni w nerkach, a leczenie tego schorzenia nie należy do zbyt przyjemnych. Jeszcze czym grozi zbyt długie trzymanie moczu? Konsekwencją mogą być liczne infekcje układu moczowego. Dlatego należy pamiętać o chodzeniu do toalety zawsze, kiedy jest to konieczne. Problem z długim trzymaniem moczu często dotyka pań.
Kobiety, które posiadają zimowy typ urody, mają zazwyczaj ciemne włosy i bladą cerę. Zimowy typ urody jest bardzo wyrazisty, dzięki czemu takie kobiety nie muszą stosować mocnego makijażu. Wyglądają dobrze nawet wtedy, kiedy mają tylko lekko podkreślone oczy i usta. Mocno pomalowane oczy i czerwone usta sprawiają, że taką kobieta wygląda bardzo zmysłowo. Zimowy typ urody jest charakterystyczny i przyciąga uwagę z daleka.
Kobiety, które posiadają zimowy typ urody, często są też posiadaczkami ładnej, gładkiej cery. Co mają zrobić panie, których skóra nie wygląda tak dobrze? Skuteczne sposoby na gładką cerę to przede wszystkim profesjonalne kosmetyki, codzienne oczyszczanie skóry, a także właściwa dieta, która także ma dla skóry duże znaczenie! Sposoby na gładką cerę to także zabiegi kosmetyczne, które są szczególnie pomocne, kiedy kobieta posiada bardzo problematyczną skórę. Profesjonalne zabiegi i odpowiednia pielęgnacja domowa to najlepsze sposoby na gładką cerę.

www.wolabaranowska.pl/

Kurtka damska w 3 odsłonach. Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

0

Kiedy pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia z domu, a już o długich popołudniowych spacerach nie wspominając – niezbędnym elementem każdej kobiecej szafy jest kurtka damska. Wydawać by się mogło, że to taka oczywistość – w końcu każda z nas, w zależności od pory roku, posiada kilka takich modeli. Mimo to, nie zawsze do końca zdajmy sobie sprawę z tego, jak ważny jest wybór odpowiedniej kurtki damskiej. Na jakie detale zwracać uwagę? Czym się kierować podczas zakupu? Podpowiadamy!

Czy wiesz, że niezdrowy tryb życia jest przyczyną wielu chorób?

0

Niezdrowy tryb życia, przepracowanie, stres, a także słaba aktywność fizyczna oraz regularne palenie papierosów, picie alkoholu i kawy, są przyczynami wielu różnych chorób zwłaszcza w obrębie układu sercowo – naczyniowego.

Dławica piersiowa – przyczyny objawy i sposoby leczenia
Jest to jedna z chorób, która spowodowana może być wyżej wymienionymi przyczynami. Dodatkowe czynniki ryzyka zachorowania na dławicę piersiową to również otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy wysokie stężenie cholesterolu, ale też wysiłek fizyczny i długotrwały stres. Objawem jest ból zamostkowy, kołatania serca, ogólny niepokój i uczucie duszności. Leczenie polega na podawaniu leków, chyba że nie przynosi ono rezultatów, wtedy wykonuje się zabieg angioplastyki oraz wszczepienia bajpasów.

Jędrna skóra: dieta i pielęgnacja
Od prowadzonego trybu życia zależy również wygląd skóry. Po pierwsze ważna jest właściwa dieta, bogata w witaminy B, A, C, E, ale także zdrowe kwasy tłuszczowe, żelazo, selen i jod. Unikać należy przetworzonej żywności, kawy, alkoholu, papierosów, ale również stresu. Na naszej skórze odbija się niedobór snu (cera robi się szara i zmęczona) oraz intensywne opalanie (słońce nadmiernie ją wysusza, co sprzyja powstawaniu zmarszczek).
Na skórze uwidaczniają się również wszelkie objawy alergii: wysypka, swędzenie, czerwone plamy, pokrzywka, łuszczenie się skóry, szorstkość czy pęknięcia. Niestety obecnie notuje się coraz częstsze uczulenia, wywoływane przez różne czynniki, choćby alergia na seler.

www.ingod.pl/

Jak leczyć choroby

0

I ty odkryj miód Manuka już dziś! Miód manuka to prawdziwa nowość na rynku, ale na jego punkcie zwariowało już bardzo dużo osób. Głównie dlatego, że działa on świetnie nawilżająco. To właśnie dlatego dodawany jest do wszelkiego rodzaju kremów do rąk, buzi oraz ciała. Dodatkowo produkty z jego dodatkiem, świetnie pachną! Miód manuka, z całą pewnością szybko nie odejdzie w zapomnienie. Sposób nawilżania, z całą pewnością pomoże nawet tym osobom, które posiadają niesamowicie suche dłonie i do tej pory nie mogły znaleźć produktu, który sobie z tym w pełni poradzi.

Czym są włókniaki i w jaki sposób je leczyć?

Włókniaki to łagodne zmiany, które umiejscawiają się zaraz pod skórą. Zazwyczaj są one niewielkiej wielkości, ale spokojnie można je wyczuć pod palcami. Włókniaki bardzo często umiejscawiają się w piersiach kobiet. Są to zmiany niegroźne i nie wymagają interwencji chirurga o ile faktycznie są małe i nie narażają żadnego z nerwów. Jednak zawsze należy wybrać się do lekarza po to, aby sprawdzić, czy to na pewno włókniak, a nie żadna poważniejsza zmiana.

Jaki są objawy i leczenie przewlekłej białaczki limfocytowej?

Objawy białaczki można zaobserwować już chociażby po badaniu morfologicznym, które na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości. Do typowych objawów należą także zmęczenie, senność, bladość oraz liczne i obfite krwawienia z nosa.
Leczenie jest długie i skomplikowane. Wymaga ogromnej determinacji ze strony, zarówno chorego, jak i opiekujących się nim lekarzy. Bardzo często chory musi przejść chemię.

www.ohho.pl/

Serce i problemy z erekcją – czy to ma coś do siebie?

0

Należy zdawać sobie sprawę, iż zaburzenia erekcji świadczyć mogą pośrednio o ryzyku występowania schorzeń sercowo-naczyniowych. Naczynia prącia są bardzo podobne strukturalnie do naczyń wieńcowych. Ta korelacja jest istotna, gdyż dostrzeżono, że wystąpienie zaburzeń erekcji może wyprzedać zawał serca nawet o 10 lat. Przy problemach z erekcją warto obserwować inne, niekorzystne objawy.

Szmery w sercu u dorosłego – kiedy mogą być groźne?

Obserwacja ta powinna obejmować regularnie wykonywane badania EKG, Echo oraz próby wysiłkowe. W przypadku szmerów serca należy zwracać uwagę na ich występowanie. Szmery powstają w wyniku pojawienia się turbulentnego przepływu krwi w obrębie zastawek. Wykonując badanie Echokardiograficzne możliwa jest szybka ocena zastawek oraz poziomu ich ewentualnego uszkodzenia lub zwężenia.

Dieta to podstawa

Udowodniono, iż dieta uboga w cholesterol, zawierająca duże ilości błonnika oraz witamin ogranicza ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji i epizodów sercowo naczyniowych. Komosa ryżowa – właściwości odżywcze i zdrowotne jej są doskonale zbadane, jest ona stosowana jako jeden z istotniejszych składników diety w prewencji schorzeń kardiologicznych i onkologicznych. Korzystny wpływ na cholesterol i ograniczanie miażdżycy wykazują również dla osób z zaburzeniami erekcji.

Zaburzenia erekcji – jakiego lekarza wybrać?

Dobrze udać się do urologa, który zdiagnozuje istniejący problem. Obowiązkowy jest pomiar glikemii, cholesterolu oraz ewentualna ocena psychologiczna.

www.darmoland.pl/

Przyjrzyj się swojemu zdrowiu przed urlopem

0

Jak się okazuje, okres letni nie jest wolny od wielu różnych dolegliwości naszego organizmu. A tu czekają nas wyjazdy na urlop i wakacyjny wypoczynek. Warto więc wcześniej rozprawić się z różnymi naszymi dolegliwościami, bez odkładania tego na później.

Wiele osób ma problemy z kamieniami w nerkach. Znajdują się one najczęściej pod opieką lekarza i przyjmują przepisane leki. Zastanawiają się jednak nad tym, jak wzmocnić leczenie kamicy nerkowej? Przede wszystkim warto uważać na swoją dietę. Najważniejsze jest wypijanie codziennie co najmniej 2,5 litra czystej wody i ograniczenie spożycia soli kuchennej. Ważne jest też ograniczenie spożycia tłuszczów zwierzęcych i czerwonego mięsa oraz aktywny tryb życia.

Metody badania regulacji wegetatywnej układu krążenia
Zasłabnięcia i omdlenia zwłaszcza latem nie należą do rzadkości. Mogą być jednak niebezpieczne, są więc wskazaniem do wykonania badań regulacji wegetatywnej układu krążenia. Badania te wykonuje się za pomocą trzech metod, a to masażu zatoki szyjnej, testu pochyleniowego oraz próby pionizacyjnej. Testy te pozwalają rozpoznać schorzenie i podjąć leczenie.

Jak przesunąć termin miesiączki?
Wyprawy wakacyjne, zwłaszcza dalekie, mogą być kłopotliwe dla kobiet, które właśnie w tym terminie spodziewają się miesiączki. A przecież urlop to czas na relaks i na pewno się nie uda, gdy trzeba będzie znosić uciążliwe dolegliwości. Lekarze jednak potrafią zatrzymać miesiączkę bez szkody dla zdrowia kobiety. Wystarczy więc udać się do swojego ginekologa, który zastosuje odpowiednie środki.

www.miedzyrzecka.pl/

Najlepszy Peeling kawowy i inne tematy

0

Wiadomym jest to, że zanim zdecydujemy się na zakup jakiegoś dopiero co nowego kosmetyku, staramy się uzyskać taki sam efekt przez domowe sposoby. Będzie to bowiem dla nas oszczędność pieniędzy z uzyskaniem takiego samego efektu, gdybyśmy zakupili reklamowany kosmetyk. Z tego względu też kobiety na pewno zainteresuje temat najlepszy Peeling kawowy. Oczywistym jest to, że zanim zostaniemy ekspertami pod względem ćwiczenia na siłowni, to zrozumiałym jest to, że każdy z nas kiedyś zaczynał to robić i na pewno popełniał wiele błędów. Gdy my jesteśmy w takiej sytuacji i zaczynamy dopiero swoją przygodę z ćwiczeniami, na pewno zainteresuje nas temat błędy na siłowni. Artykuł na ten temat w sieci pozwoli nam uzmysłowić sobie to, jakich błędów nie popełniać w trakcie wykonywania ćwiczeń na siłowni, aby zawsze było to wykonane właściwie, a efekty były zadowalające. Oczywistym jest to, że reklamy telewizyjne działają na nas wręcz jak magnes, bo ciągle na rynku pojawiają się preparaty lepsze od poprzednich, zachęcające nas do ich wypróbowania. Jednym z nich są środki chemiczne do czyszczenia piekarnika. Tymczasem, jak się okazuje, taki sam dobry efekt możemy uzyskać domowymi sposobami, oszczędzając tym samym sporo pieniędzy. Pod tym względem może nas zainteresować temat czyścimy piekarnik naturalnymi sposobami. Po przeczytaniu artykułu na ten temat, na pewno wybierzemy sposób czyszczenia piekarnika domowym sposobem odpowiedni dla każdego z nas, bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy.

www.rzeczyrozne.pl/

ZOBACZ TEŻ