U osób w średnim wieku i starszych najbardziej widać wiek i upływający czas na twarzy. Oznakami starzenia się są nie tylko drobne zmarszczki i bruzdy, ale przede wszystkim oczy, a konkretniej opadające powieki.

Wiotka, rozciągnięta i opadająca skóra powiek nie tylko sprawia wrażenie zdecydowanie starszej twarzy niż jest ona w rzeczywistości, ale również powoduje efekt zmęczonej i smutnej twarzy.

Jak poradzić sobie z opadającymi powiekami?

Najlepszym, najefektywniejszym i najprostszym sposobem będzie wykonanie zabiegu na opadające powieki. Obecnie przez lekarzy najbardziej polecana jest laserowa plastyka powiek, ponieważ ona daje rewelacyjne efekty, a przy tym jest bardzo bezpieczna i komfortowa dla pacjenta. Laserowa plastyka polega na wycięci nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z powiek przy pomocy światła lasera. To sprawia, że natychmiastowo twarz zaczyna wyglądać nawet o kilka do kilkunastu lat młodziej. Oko staje się optycznie większe, przez co cała buzia zyskuje piękniejszy i bardziej wypoczęty wyraz.

Zaletą tego zabiegu jest przede wszystkim to, że nie pozostawia on widocznych blizn, przez co bardzo trudno jest zauważyć, że u kogoś wykonano plastykę powiek. Dodatkowo laser działa tak, że w momencie wycinania tkanek od razu zasklepia naczynia krwionośne, przez co nie dochodzi do silnego krwawienia. Brak krwawienia ułatwia lekarzowi wykonanie zabiegu i przyczynia się do bardzo spektakularnych efektów.

Medycyna estetyczna i jej zalety

Z zabiegu chętnie korzystają zarówno panie, jak i panowie. Głównie jest to spowodowane tym, że zabiegi medycyny estetycznej są często równie skuteczne jak chirurgia plastyczna, a dodatkowo są mniej inwazyjne i nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji. Trudno się zatem nie zgodzić z tym, że wszędzie gdzie jest taka możliwość, warto zacząć właśnie od medycyny estetycznej.

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem takiego zabiegu, to zapoznaj się z listą najlepszych klinik, która znajduje się na stronie www.tourmedica.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here