Czas na masaż

Zwykłe przeziębienie potrafi sprawić, że nie mamy siły wstać z łóżka, a co dopiero poważniejsze schorzenia. Niektóre z nich sprawiają, że na kilka dni bądź nawet tygodni jesteśmy wyłączeni z normalnego funkcjonowania. Inne zaś – te przewlekłe, wpływają konieczność zmiany stylu życia. Co więcej, są one odpowiedzialne za często pogarszające się samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Leczenie choroby podstawowej jest najważniejsze, a jako dodatkowy zabieg, szczególnie w okolicznościach związanych z nadmiarem stresu, przydaje się masaż. W jaki sposób wpływa na ciało? Czy i kiedy jest w stanie poprawić nasze samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne?

Permanentny stres wrogiem każdego organizmu

Trudne czasy, ale i codzienność naznaczona mnóstwem obowiązków oraz nierzadko rozmaitych problemów, przyczyniają się do kumulacji sytuacji stresowych. Nieustannie towarzyszy nam napięcie, a nerwy bardzo szybko przekładają się na to, w jaki sposób funkcjonują poszczególne układy i narządy w organizmie.

Stres powoduje odczuwanie dolegliwości bólowych, problemy ze snem, mniejszy bądź zwiększony apetyt, kłopoty z układem krążenia czy obniżoną odporność. To dopiero – niestety – początek długiej listy negatywnych konsekwencji życia w ciągłym stresie. Jak sobie z nim poradzić? Nie wszystko możemy przewidzieć i wielu rzeczy nie da się uniknąć, ale można znaleźć sposoby na niwelowanie nadmiernego napięcia. Jednym z nich jest regularne korzystanie z zabiegów masażu. Odpowiedniego specjalisty bądź salonu masażu można poszukać za pomocą wyszukiwarki https://gabinetymasazu.pl/.

Regularnie podejmowany masaż przynosi ulgę pod względem fizycznym i psychicznym. Rozluźnia, relaksuje i pozwala ograniczyć odczuwane dolegliwości bólowe.

Działanie lecznicze – dopasowanie rodzaju masażu

Ważne jest, aby rodzaj masażu dopasować do aktualnego stanu zdrowia, kondycji ciała, oczekiwanych efektów, a także ewentualnych schorzeń, z jakimi się zmagamy. Uniwersalnym zabiegiem jest masaż klasyczny, ale i dostępne są masaże typu sportowego, leczniczego czy też terapia manualna, które wspomagają leczenie chorób podstawowych.

Oczywiście należy się skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą, aby prawidłowo dobrać program leczenia, a także upewnić się, że dany typ masażu przyniesie oczekiwane efekty.

Jak rozpoznać, że to czas na masaż?

Masaż może stać się zabiegiem stosowanym profilaktycznie. W końcu w grę wchodzą korzyści dla całego organizmu, w tym pod względem poprawy samopoczucia psychicznego. Jeśli jednak dotąd nie korzystaliśmy z masażów, a codzienne funkcjonowanie zaczyna przypominać walkę o przetrwanie, warto spróbować umówić się na wizytę.

Nie istnieje odgórnie określony moment, kiedy warto rozpocząć masaże. Można jednak rozpoznać, czy nasz organizm zmaga się z poważniejszym schorzeniem, czy problemem są np. obowiązki, którym trudno podołać, stres lub traumatyczne przeżycia. Jeśli kolejne wizyty u specjalistów nie przynoszą żadnej konkretnej diagnozy, wyniki badań są w normie, a jednak ciało odmawia posłuszeństwa, można spróbować masażu. Nierzadko uporanie się za jego pomocą ze stresem i napięciem przynosi szybką i odczuwalną poprawę.

Masaż nie rozwiąże naszych problemów, ale będzie w stanie znacząco poprawić samopoczucie fizyczne i psychiczne. Sprawdźmy, czy nie będzie to dla nas sposób na lepsze funkcjonowanie w życiu codziennym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here