Prezent dla mężczyzny w postaci perfum

Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wielu z nas zaczyna rozglądać się już powoli za prezentami dla swoich bliskich. Z reguły trudniej jest kupić coś odpowiedniego mężczyźnie niż kobiecie. Jeżeli jednak nie mamy pomysłu na prezent dla chłopaka, męża lub taty świetną alternatywą mogą okazać się perfumy męskie.

Niezależnie od tego jakim budżetem dysponujemy możemy wybrać coś naprawdę wyjątkowego. Ważna jest jednak znajomość gustu obdarowywanego mężczyzny. Musimy orientować się mniej więcej jakie zapachy mogą mu się spodobać, a jakie absolutnie nie wchodzą w grę. Czy lubi zapachy z serii aromatycznych, cytrusowych, drzewnych, czy też orientalnych. Często istotny jest również wiek. Dlatego przed zakupem warto zrobić konkretne rozeznanie w temacie, a więc wybrać się do pobliskiej drogerii czy perfumerii, które oferują szeroki wybór produktów.

Możemy poprosić również o pomoc sprzedawcę czy konsultantkę. Na pewno coś nam doradzą, powiedzą co najlepiej się sprzedaje, a nawet podarują próbki perfum. Zazwyczaj nie wystarczy jednorazowe „powąchanie”, a w sytuacji kiedy wąchamy kilka perfum naraz zapachy mogą zacząć się mieszać i wtedy nie jesteśmy już w stanie odróżnić co pachniało ładnie, a co niekoniecznie. Trzeba się zastanowić, a nie podejmować decyzji pod presją. Warto również wziąć pod uwagę fakt iż jeśli ma to być prezent to raczej nie opłaca się kupować większej buteleczki. Wystarczy mniejsza. Nie wiemy bowiem czy perfumy na pewno przypadną do gustu naszemu mężczyźnie.

Jeżeli chcemy podejść do sprawy bardzo poważnie, możemy też poszukać w internecie stron, na których po zrobieniu krótkiego testu dowiemy się jakie perfumy, a raczej nuty zapachowe pasują do danej osobowości. Dzięki temu będziemy wiedziały czym się kierować przy poszukiwaniu prezentu. Kiedy już podarujemy perfumy bliskiej osobie będziemy mogły się przekonać, czy trafiłyśmy w gust, ale też przy okazji okaże się jak dobrze znamy obdarowywaną osobę skoro takie nuty zapachowe zostały nam zasugerowane po wykonaniu testu na osobowość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here