Woda z kokosa

Woda z kokosa od lat zdobywa coraz to nowych miłośników i choć w głównej mierze zawdzięcza to delikatnemu, ale charakterystycznemu smakowi, to warto zwrócić też uwagę na jej właściwości. Wtedy okaże się, że jest kilka sytuacji, w których wybór tego właśnie napoju ma pewne praktyczne korzyści.

Dobry napój na dietę

Zamiana klasycznych słodzonych napojów na ich dietetyczne odpowiedniki ma sens, jeśli patrzy się tylko i wyłącznie na liczbę kalorii w porcji, jednak słodziki, choć zasadniczo nie są szkodliwe, to jednak prawdopodobnie nie są też zupełnie obojętne dla zdrowia. Tymczasem woda z kokosa żadnych dodatków nie zawiera, więc w jej przypadku można nie martwić się ewentualną szkodliwością.

Zgoda, z napojami typu zero woda kokosowa przegra pod względem wartości energetycznej, ale kalorii ma na tyle mało, że przy rozsądnym planowaniu diety pozwoli się cieszyć dobrym smakiem i wykluczyć niepożądane napoje z rozpiski.

Świetny napój dla sportowców

Woda z kokosa nie jest co prawda idealnym izotonikiem, ale odstępstwa od ideału są niemal niezauważalne. To oznacza, że zawiera ona sporo minerałów, w tym sód, potas czy magnez, które są tracone z potem w czasie intensywnego wysiłku fizycznego. I to jest bardzo istotne, ponieważ przy przedłużającym się wysiłku sama woda może nie wystarczyć dla pełnego nawodnienia. Zastąpienie jej choćby w części wodą kokosową pozwala zachować dobrą formę w czasie całej sesji treningowej i zapobiega opadnięciu z sił.

Dla wszystkich na upalne dni

To, co dobrze znają sportowcy, jest też zagrożeniem dla wszystkich osób w gorące dni. Kiedy temperatura jest bardzo wysoka, utrata cennych minerałów postępuje bardzo szybko i czasem naprawdę niełatwo to zauważyć. Problem, wbrew reklamom, nie dotyczy jedynie dzieci i seniorów, ale wszystkich. Czy woda z kokosa zapobiega odwodnieniu? Na pewno jest jednym z tych napojów, które dobrze sobie z tym radzą i przy okazji nie kosztują kroci. Być może nie warto polegać tylko na niej, ale jeśli trzeba gdzieś wyjść w gorący, letni dzień, to dobrze mieć ze sobą butelkę właśnie wody z kokosa.

Jako część rutyny też się sprawdzi

Moda na tworzenie pewnych rutyn lub – jak się to często nazywa – rytuałów w ciągu dnia oznacza, że sięga się po pewne przekąski lub napoje. I nie wszystkie one są tak korzystne dla zdrowia, jak chcieliby specjaliści od marketingu. Czasem też po prostu potrzeba jakiejś odmiany. Woda z kokosa nie jest żadnym cudownym lekiem i nie ma magicznych właściwości, ale zawiera sporo witamin i minerałów, które warto w jakiś sposób włączyć do diety i jeśli do tej pory służyły do tego suplementy, to ich zamiana na wodę z kokosa może przynieść jedynie same korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here