farbowanie włosów raz w miesiącu

Częstotliwość farbowania włosów tak naprawdę zależy od zabiegu, na jaki się zdecydujesz. Trwała koloryzacja może osłabić strukturę włosów. Szampony koloryzujące są znacznie mniej inwazyjne, ale niestety nie dają takich możliwości jak farby.

Jak często farbować włosy

Farbować włosy powinnyśmy raz w miesiącu to na pewno w zupełności wystarczy. Dodatkowo farby opracowywane są tak, by intensywny kolor utrzymywał się około 3-4 tygodni. Po miesiącu, gdy masz centymetrowy odrost, możesz go zlikwidować samodzielnie. Jeśli natomiast będziemy dłużej zwlekać to odrost będzie już tak duży, że nie będziemy mogły go zlikwidować samodzielnie i będziemy musiały udać się do salonu fryzjerskiego. Wiąże się to przede wszystkim z większym kosztem farbowania.

Farbowanie włosów

  • Nakładanie farby należy rozpocząć od włosów u nasady, Są one przede wszystkim najzdrowsze dlatego też są najbardziej odporne na koloryzację. Dodatkowo aplikację rozpoczynamy od włosów wyrastających nad karkiem i kończymy na szczycie głowy, który jest najcieplejszy.
  • W przypadku siwienia w pierwszej kolejności rozprowadzamy mieszankę na siwych włosach, które pozbawione są pigmentu i tym samym stają się najmniej podatne na działanie farby.
  • Najpierw nakładamy produkt na odrosty, a dopiero po upływie 20 minut przeciągamy farbę w kierunku końcówek i zmywamy ją dopiero po 10 minutach.
  • Jeśli farbujemy włosy po raz pierwszy bądź drastycznie zmieniamy kolor włosów, najpierw rozprowadzamy produkt na odrostach, a następnie od razu na końcach i zmywamy po 30 minutach.

Skutki uboczne farbowania włosów

farbowanie włosów raz w miesiącuFarby do włosów mogą być przede wszystkim przyczyną uczuleń, szczególnie te farby trwałe. Dlatego też bardzo konieczne jest najpierw wykonanie próby uczuleniowej. Może pojawić się u nas alergia, wtedy absolutnie nie powinniśmy decydować się na koloryzacje tą farbą. Jeśli natomiast zależy nam na farbowaniu włosów to możemy sięgnąć po te słabsze, które w swoim składzie nie zawierają amoniaku. Idealnie w takim wypadku sprawdzą się farby tymczasowe, naturalne, najlepsza będzie między innymi henna. Jednak pamiętajmy, że podczas wyboru innej farby, przed jej nałożeniem również powinniśmy wykonać próbę uczuleniową.

Farbowanie włosów a dieta

Włosy i skóra głowy potrzebują przede wszystkim białka i tłuszczu, które przyczyniają się do prawidłowego wzrostu, stabilności i odporności na niekorzystne warunki środowiska. Włosy potrzebują również składników mineralnych: cynku, siarki, miedzi i magnezu. Cynk wspomaga regenerację skóry, siarka stanowi ważny składnik białek ustroju. Najbardziej wartościowymi są białka zawierające aminokwasy siarkowe: cysteinę i metioninę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here