Branża logistyczna

Pandemia COVID-19 ma ogromny wpływ na większość branż, ale są też takie sektory, które nie osłabiły się z jej powodu – jak rynek mieszkaniowy, branża logistyczna i magazynowa. Zmieniły się trendy, ale popularność magazynów czy innych inwestycji wzrosła. Szczegóły poniżej.

COVID-19 ma ogromny wpływ na gospodarkę

Rynek nieruchomości i magazynowy jest w dobrej kondycji, mimo że jego załamania spodziewało się wielu ekspertów. Sytuacja rozwija się jednak dynamicznie i nadal możliwe są różne scenariusze, a trendy zmieniają szybko – rośnie m.in. popyt na mieszkania na parterze, z ogórkiem, a także na magazyny w Rzeszowie czy Szczecinie, czyli w lokalizacjach do tej pory niepopularnych.

Aktualne trendy w nieruchomościach i magazynach

Pandemia koronawirusa wpłynęła na liczne branże, ale rynek mieszkaniowy i magazynowy ustabilizowały się szybko. Są teraz inne trendy i potrzeby kupujących, co biorą pod uwagę deweloperzy realizujący kolejne inwestycje – jak m.in. magazyny w Rzeszowie, mieszkania w Rembertowie lub na Białołęce czy niewielkie domki pod większymi miastami.

Praca zdalna a trendy na rynku mieszkań

Rośnie popyt na mieszkania dalej od centrum, zdecydowanie zyskały one na atrakcyjności z powodu trybu pracy zdalnej – skoro nie musimy być w biurze, wolimy mieszkać na uboczu, wśród zieleni i spokoju. Większość dnia spędzamy w domach, na tzw. Home Office, co zmieniło nasze potrzeby – aktualnie mamy inne wymagania niż do tej pory.

Branża magazynowa a pandemia

Deweloperzy proponują oferty odpowiadające na aktualne potrzeby, stworzone zgodnie z indywidualnymi potrzebami – tyczy się to nie tylko mieszkań. Również hale magazynowe – w Rzeszowie, Katowicach czy pod Warszawą – często są budowane zgodnie z oczekiwaniami przyszłego najemcy, a nawet budowane na życzenie. Mimo to nadal największy popyt jest na inwestycje w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu czy na Górnym Śląsku.

Rozkwit handlu przez Internet a zapotrzebowanie na magazyny

Koronawirus nie zahamował popytu na magazyny, a nawet go podniósł – ze względu na rozwój branży e-commerce magazyny przeżywają aktualnie boom. Wiele sklepów zaczęło sprzedawać więcej poprzez Internet czy kanały social media. Handel przez Internet zwiększa udziały w rynku i trend ten będzie utrzymywał się przez lata.

Oznacza to, że rynek magazynowy wykazuje się dużą odpornością na koronawirusa przede wszystkim właśnie ze względu na duże ożywienie handlu e-commerce. Inwestycje nie stanęły, a kolejne są realizowane zgodnie z planem. Najwięcej powierzchni wynajęły podmioty z branży usług logistycznych, e-commerce i handlu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here